Spotkanie odbywa się z inicjatywy szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. W zaproszeniu skierowanym przed spotkaniem do związkowców minister Dziemianowicz-Bąk stwierdziła, że jej zdaniem „kluczowe znaczenie” dla powodzenia przemian Poczty będzie miała „partnerska współpraca ze związkami zawodowymi”.

Czytaj więcej

Poczta Polska. Czy związki zawodowe dobiją spółkę?

Zarząd Poczty Polskiej szuka porozumienia ze związkami

Poniedziałkowe rozmowy mają służyć szukaniu porozumienia pomiędzy nowym zarządem Poczty Polskiej, a związkowcami. Poczta jest w fatalnej kondycji finansowej i zdaniem jej nowych władz może ją uratować tylko głęboka restrukturyzacja, co jednak wiąże się ze zwolnieniami. Planom tym sprzeciwiają się związkowcy, którzy twierdzą, że nigdy nie zgodzą się na „bezsensowną redukcję zatrudnienia, prowadzącą jedynie do dalszego pogorszenia jakości świadczonych usług i utraty klientów (…), a więc faktyczną likwidację spółki” oraz na „transformację rozumianą wyłącznie jako cięcie kosztów”. Przekonują też, że właściciel „bezprzykładnie i celowo” niszczy przedsiębiorstwo. ZZPP i pocztowa „S” zrzeszają ponad 1/3 z ponad 60 tys. pracowników Poczty Polskiej. W spółce działa na dziś prawie 100 związków zawodowych i ta liczba wciąż rośnie, bowiem w związkach pracownicy upatrują ochrony przed zwolnieniami.

W piątek w czasie spotkania z wyborcami w Białymstoku rozmowę z nowym prezesem Poczty Polskiej o sytuacji w spółce zapowiedział premier Donald Tusk. - Zmiany są konieczne, inaczej padniecie – przekonywał przy tym jedną z pracownic Poczty Polskiej.

Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na teren Centrum „Dialog”.