InPost uderza w ostatni bastion Poczty Polskiej. List przyjdzie z paczkomatu

W ofercie InPostu pojawiła się właśnie nowa usługa umożliwiająca wysyłanie listów, o czym InPost informuje w komunikacie. Klient wszystko zrobi w telefonie.

Publikacja: 13.03.2024 12:12

InPost uderza w ostatni bastion Poczty Polskiej. List przyjdzie z paczkomatu

Foto: InPost

InPost zaoferował właśnie swoim klientom nową usługę, która może namieszać Poczcie Polskiej w jej ostatnim bastionie, czyli w wysyłce listów. Nowy rodzaj paczki, dostępny dla klientów używających aplikacji InPost Mobile umożliwia bowiem wysyłanie listów czy niewielkich przedmiotów zarówno w relacji paczkomat-paczkomat, jak i paczkomat-adres.

- Chcesz wysłać list lub dokument? Ktoś zostawił u Ciebie ładowarkę do telefonu i bardzo na nią czeka? A może chcesz oddać znajomemu książkę, którą przetrzymujesz zdecydowanie za długo, a nie macie czasu się spotkać? – wprost mówi o tym, jak korzystać z nowej usługi InPost w komunikacie prasowym.

Czytaj więcej

InPost pomaga Poczcie Polskiej

Kurierski gigant podkreśla przy tym, że paczka z listem dotrze do adresata już na drugi dzień, czyli w tyle, w ile powinien docierać list priorytetem wysłany na Poczcie Polskiej. Koszt, w porównaniu do przesyłek nierejestrowanych Poczty, jest w InPoście wyższy – od 11,99 lub 14,99 zł (w zależności czy wysyłana jest do paczkomatu czy pod adres), ale już w przypadku dużych przesyłek poleconych prywatny operator jest nieco tańszy niż Poczta.

InPost zachęca do wysyłania w ten sposób dokumentów, notatek, książek (ale raczej pojedynczo), drobnych przedmiotów (np. ładowarek czy biżuterii), a nawet małych kosmetyków. Dla klientów wygodny będzie na pewno proces wysyłania – Mini paczka wysyłana jest bez etykiet, o dowolnej porze i w dowolnym Paczkomacie. I, co w porównaniu do Poczty może być ważne, bez kolejek. Wymiary Mini paczki to maksymalne: 4 x 23 x 40cm, minimalne 10 x 15cm, a maksymalna waga to 3kg.

Warto jednak pamiętać, że najtańszy list na Poczcie nadal będzie tańszy – koszt wysłania priorytetowego listu (mała koperta) zaczyna się od 4,8 zł.

Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody
Biznes
Polski rynek pracy nie tylko dla Polaków
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Rząd Węgier zachęca biznes do współpracy z Rosją