Vodafone zatrudnia w Wielkiej Brytanii 13 tys. ludzi. W Anglii ma siedziby w Londynie i Newbury.

Na stronie BBC czytamy, że firma napisała w mailowym oświadczeniu, że to ważne, żeby zachować dostęp do wolnego „przepływu ludzi, kapitału i towarów" w UE.

Vodafone w mailu do kilku organizacji medialnych napisał, że członkostwo w Unii Europejskiej, w tym prawo do swobodnego przepływu osób pozwalało firmie rosnąć.

Vodafone informuje, że 55 proc. zysków grupy w ostatnim roku budżetowym pochodziło z operacji w Europie, przy czym jedynie 11 proc. z Wielkiej Brytanii. Firma zastanawia się również, czy nie zacząć przedstawiać swoich wyników finansowych w euro zamiast w funtach – podaje BBC.

Firma stwierdził, że jednolite ramy prawne obejmujące wszystkie państwa członkowskie jak i możliwość swobodnego przepływu kapitału i towarów były „nieodłącznym elementem funkcjonowania każdego paneuropejskiego biznesu".

„W tym momencie nie jest jasne, jak wiele z tych udogodnień zostanie na swoim miejscu po zakończeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej" – oświadczył zdaniem BBC Vodafone.

Firma zapowiedziała, że wzmocni swoje działania w sferze polityki publicznej i regulacyjnej w Brukseli, „żeby zapewnić znaczny wzrost biznesowy na terenie Unii Europejskiej".

Vodafone jest siódmą co do wielkości spółką notowaną na FTSE 100, prowadzącą działalność w 26 krajach. Poza Wielką Brytanią zatrudnia jeszcze 108 tys. pracowników – informuje BBC.