Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.04.2016 22:00 Publikacja: 10.04.2016 22:00
W nowej wersji prezydenckiej propozycji warunki dla samych kredytobiorców mają się nie zmienić, ale jej skutki mają być łagodniejsze dla banków, zakładają bowiem rozłożenie w czasie kosztów, które miałyby one ponieść – wynika z informacji RMF FM.
Nowy projekt wciąż zakłada, że banki zwrócą klientom, to co zarobiły na spreadach – czyli na zawyżaniu kursów franka. Kredyotbiorcy mogą jednak dalej liczyć na korzystne dla nich przewalutowanie, a to najbardziej kosztowna część projektu. Jego nowa wersja ma natomiast pozwolić na rozłożenie kosztów w czasie na 20–30 lat. Mogłoby się to odbyć przy wsparciu NBP, które kredytowałoby spłatę zobowiązań banków. – Rola Narodowego Banku Polskiego w całej konstrukcji będzie istotna – mówił w TVN 24 BiŚ dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z włoską spółką Albergo Alexandra Sarl umowę kredytu inwestycyjnego na kwot...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rynek bankowy przechodzi rewolucję pokoleniową. Do 2035 roku, cyfrowo biegłe pokolenia Z i Alfa będą stanowić zn...
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem wsp...
To nie będzie uderzenie w „złe banki”, to nie będzie windfall tax – zastrzega minister finansów Andrzej Domański...
Dla kogo korzystne jest kolejne orzeczenie unijnego trybunału w sprawie rozliczeń frankowiczów i banków? ZBP prz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas