Aktualizacja: 15.03.2017 13:51 Publikacja: 15.03.2017 13:47
Foto: Bloomberg
- Obecna sytuacja polskiego sektora bankowego jest stabilna, sytuacja polskiej gospodarki jest również stabilna. Sektor bankowy nie generuje istotnych ryzyk - powiedział Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF podczas Forum Bankowego.
W dużej mierze dobra kondycja banków wynika z wysokiego ich dokapitalizowania. - Utrzymanie wysokiego poziomu wymogów kapitałowych jest istotne dla stabilności polskiego sektora bankowego, szczególnie w sytuacji niepewności politycznej na świecie. Obecnie wymogi kapitałowe, których realizację KNF nadzoruje, mogą się wydawać niepotrzebnym obciążeniem dla sektora bankowego, bo warunki są sprzyjające do rozwoju sektora przedsiębiorstw – mówił Chrzanowski. Zaznaczył jednak, że wymogi te są czymś, co może być doceniane później, gdy cykl koniunkturalny w gospodarce odwróci się i możemy potencjalnie borykać się ze skutkami materializacji ryzyka. - Zwłaszcza teraz, w warunkach niepewności, która wynika też ze zmian politycznych w Europie i USA, wydaje się, że utrzymanie wysokich kapitałów będzie budowało stabilność polskiego sektora bankowego – dodał.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas