Zorganizowana część przedsiębiorstwa w tym przypadku oznacza oddział banku wydzielony w strukturze organizacyjnej jako odrębna jednostka przeznaczona do współpracy z T-Mobile.

Współpraca będzie się odbywała poprzez wydzielony oddział Alior Banku, a umowa zawiera również opcję jego sprzedaży T-Mobile lub innemu podmiotowi wskazanemu przez operatora,  po 5 latach od wejścia w życie umowy.  Te elementy umowy musiały być zatwierdzone przez akcjonariuszy.

Celem współpracy  z operatorem jest oferowanie obsługi bankowej klientom T-Mobile w oparciu o rozwiązania stosowane przez mobilne ramię banku – Alior Sync.

Klientom oferowane będą m.in.: rachunki bankowe, depozyty,  kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze. Operator i bank będą świadczyli usługi dla osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm. Stworzone i wdrożone w ramach porozumienia produkty i usługi będą dostępne w punktach sprzedaży T-Mobile, za pośrednictwem urządzeń mobilnych, serwisów internetowych i innych kanałów.

Plany związane z tą współpracą są ambitne. Kilka dni temu w wywiadzie dla „Rz"  prezes Aliora Wojciech Sobieraj powiedział, że  bank chce pozyskać w ten sposób 2 mln klientów w ciągu 3–4 lat. Obecnie Alior ma  ma 2,15 mln klientów.