fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Medal PAN dla prof. Jerzego Szaflika

Pałac Staszica w Warszawie, siedziba PAN
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Profesor usunięty przez ministra zdrowia ze stanowiska krajowego konsultanta ds. okulistyki doceniony przez naukowców
Kapituła PAN zdecydowała się odznaczyć Medalem PAN prof. Jerzego Szaflika za szczególne zasługi dla nauki polskiej i światowej. Wybitnego okulistę usunął w sierpniu ze stanowiska krajowego konsultanta ds. okulistyki minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pod pretekstem niepotwierdzonych zarzutów. Dymisji prof. Szaflika towarzyszyła polityczno-medialna kampania oszczerstw.
Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", o odznaczenie wnioskował Wydział Nauk Medycznych PAN.  - Jestem zaszczycony i dumny, że Polska Akademia Nauk dostrzegła i tak pozytywnie doceniła moją pracę - mówi „Rz" prof. Szaflik. Prof. Jerzy Szaflik jest kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Należy do grona najwybitniejszych okulistów polskich, jest również wielce zasłużony w pracy społecznej na rzecz organizacji nowoczesnego lecznictwa okulistycznego.
Z kolei prestiżowym Medalem Polskiej Akademii Nauk im. M. Kopernika odznaczony zostanie prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. To światowej sławy otolaryngolog i specjalista z zakresu implantów słuchowych. Kierowany przezeń unikalny program badań u młodzieży szkół podstawowych objął w 2008 r. około 100 000 dzieci z terenów wiejskich, a w najbliższym roku ta liczba ma zostać podwojona. Wręczenie prestiżowych medali PAN ma nastąpić 18 września.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA