fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Radosław Sikorski: Polska demokracja przeżyje i Janusza Palikota

W Sieci Opinii
Rozmowa z Radosławem Sikorskim w „Kropce nad i” dotyczyła głównie Jarosława Kaczyńskiego. Minister przekonywał, że PiS jest najgorszym wyborem dla Polski
Sikorski skomentował słowa Kaczyńskiego: „kanclerstwo Angeli Merkel nie było wynikiem czystego zbiegu okoliczności, jej celem jest podporządkowanie Polski Niemcom".
Ja bym tego nie określił mówieniem twardo, ale insynuacyjnie – w tym Jarosław Kaczyński jest mistrzem Polski. Można przyjąć, że będziemy mieli ostrą konfrontację z Niemcami. Czy chcemy oddać Polskę w ręce ludzi, którzy tak myślą? (…) Kaczyński doszukuje się jakiś ciemnych sił i mrocznych motywów. Sikorski stwierdził, że wypowiedź prezesa PiS o Szczycie Partnerstwa Wschodniego to:
Kompletny odlot, bo nie ma zakazu wydobywania gazu łupkowego. Prezes Kaczyński chciał przykryć to, że frakcja, do której należy PiS, jest za zmniejszeniem budżetu europejskiego. Niech teraz załatwi, żeby Wielka Brytania odpowiedziała się za większym, a nie mniejszym budżetem europejskim. O ewentualnym udziału Janusza Palikota w rządzie: Widzę spore podobieństwo między Palikotem a Kaczyńskim, publikują skandalizujące książki, mieszają prawdę z konfabulacjami. Udział w rządzie wydaje mi się bardzo wątpliwy, bo po tym co napisał w książce chyba każdy boi się z nim rozmawiać, tą książką spalił kilka mostów. Polska demokracja nie takie rzeczy widziała, przeżyje i Palikota. Minister insynuuje, jak będą wyglądać stosunki z Rosją, gdy PiS wygra wybory: Po wyborach w Polsce rozpęta się piekło, PiS zamiast ochronić Polskę przed kryzysem, będzie zajmował się Smoleńskiem. Premier Putin będzie musiał uklęknąć i przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za zamordowanie brata i wtedy będą mogli rozmawiać normalnie. Sikorski uczył się języka miłości od najlepszych, wczorajszy program z jego udziałem był maratonem krytyki i oskarżeń kierowanych w stronę Jarosława Kaczyńskiego i PiS. A wszystko przy pomocy Moniki Olejnik. Standard.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA