fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Spotkanie Tusk - Schetyna odwołane. Próba osłabienia marszałka?

W Sieci Opinii
Dziś miało odbyć się spotkanie premiera z marszałkiem. Mimo, że potwierdził je sam Schetyna, rzecznik rządu Paweł Graś poinformował, że do niego nie dojdzie. Czyżby początek "wojny na górze" w PO?
Anonimowy człowiek kierownictwa Platfromy mówił:
Jeżeli dzisiaj do takiego spotkania nie dojdzie, to by znaczyło, że dojdzie do konfrontacji. Myślę jednak, że Tusk nie chce walczyć ze Schetyną, ale tylko go osłabić. W sytuacji, kiedy mamy tylko kilka głosów przewagi, Tusk nie może sobie pozwolić na otwarty konflikt ze Schetyną. Tusk podobno namawia Grzegorza Schetynę, by wrócił do rządu, a swoje stanowisko marszałka Sejmu oddał Ewie Kopacz, która ma być już "zmęczona" swoją dotychczasową funkcją. Z drugiej strony inny członek PO mówi:
Przy tak wysokim wyniku Palikota nie wyobrażam sobie, żeby w Sejmie miało zabraknąć - jako przeciwwagi - Schetyny. Warto przy tej okazji odnotować wynik Cezarego Grabarczyk, którego pokonał m.in. John Abraham Godson. Polityk z otoczenia marszałka Sejmu komentuje: "Spółdzielnia" jest w całkowitym odwrocie. Teraz w PO są tylko dwa konkurencyjne ośrodki władzy skupione wokół Tuska i Schetyny. Grabarczyk już się w ogóle nie liczy. Grabarczyk został wyeliminowany, na szczycie pozostali Tusk i Schetyna. Czy szykują się cztery lata rządów w cieniu ich "szorstkiej przyjaźni"? Dlaczego odwołano ich spotkanie?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA