fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ludwik Dorn: Będę współpracował z „Solidarną Polską”

W Sieci Opinii
Były poseł PiS Ludwik Dorn w rozmowie z portalem fronda.pl przyznał, że będzie współpracował z klubem "Solidarnej Polski" jako poseł niezrzeszony, ale nie wstąpi do tego klubu
Zapytany, czy czuje się rozdarty między dwoma klubami, odpowiada:
Nie dokonuję ocen, bo nie chcę ich dokonywać, choć mam w tej sprawie wyrobione zdanie. To  nie jest dla PiS dobry poczatek kadencji. Natomiast nie jestem rozdarty miedzy "Solidarną Polską" a PiS, bo "Solidarna Polska" chce ze mną wspołpracować, a PiS dał mi jasno do zrozumienia, że nie ma takiego zamiaru.
Dorn skomentował także starania PiS o przywrócenie kary śmierci:
Ograniczę się do analizy nie politycznej, ale prawno-politycznej. Jeżeli inicjatorzy rzeczywiście myślą o powrocie do kary śmierci, to powinni przedstawić projekt, ktory doprowadzi do wypowiedzenia przez Polskę Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
Zakaz kary śmierci w czasie pokoju został ratyfikowany przez Polskę za czasów AWS, przy sprzeciwie Jarosława Kaczyńskiego i moim. (...) Jako zwolennik kary śmierci, gdyby zostały przedstawione projekty wypowiedzenia Konwencji, to głosowałbym przeciw, bo w obecnej sytuacji geopolitycznej Polski nie stać na jej wypowiedzenie.
„Solidarna Polska” zyskuje coraz więcej sojuszników. Czekamy na rozwój sytuacji.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA