fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Przetarg na 1800 MHz pod koniec lipca

Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje pod koniec lipca ogłosić przetarg na wykorzystanie częstotliwości z zakresu 1800 MHz - poinformowała prezes UKE Magdalena Gaj
Urząd spodziewa się, że wezmą w nim udział operatorzy komórkowi i spółka Emitel.
"Ogłoszenie przetargu powinno ukazać się pod koniec lipca, potem będzie 40 dni na składanie ofert. Myślę, że pod koniec listopada będziemy mogli wydać decyzję rezerwacyjną" - powiedziała PAP prezes UKE. Zaznaczyła też, że zainteresowanie częstotliwościami wyraziło czterech operatorów komórkowych - PTC, Orange, Polkomtel i P4 - oraz spółka Emitel.
Pod koniec maja UKE ogłosił rozpoczęcie 30-dniowego postępowania konsultacyjnego dotyczącego przetargu na częstotliwości 1800 MHz, przeznaczonych do świadczenia mobilnych usług telekomunikacyjnych do 31 grudnia 2022 roku.
Częstotliwości 1800 MHz pozwalają na świadczenie wszelkich usług głosowych i przesyłu danych. Dzięki nim w Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu.
W kwietniu prezes UKE mówiła w wywiadzie dla PAP, że przetarg na częstotliwości 1800 MHz ma zostać ogłoszony w połowie lipca, a wyłonienie zwycięzców powinno nastąpić w listopadzie 2012 roku.
Emitel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Zajmuje się pracami związanymi m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak też z rozwojem usług bazujących na systemach łączności bezprzewodowej.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA