fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Czy szef ABW nielegalnie kopiował dane

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego kopiowania danych przez Krzysztofa Bondaryka, który od listopada kieruje Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
O kopiowanie danych posądził go Ryszard Pospieszyński, członek zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej. Bondaryk, były szef białostockiej delegatury UOP, pracował dla PTC po tym, jak pod koniec lat 90. odszedł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Miał m.in. kopiować poufne informacje dotyczące pytań ze strony służb specjalnych. Śledztwo prowadziła przez ostatnie dwa lata ABW. Nikomu nie postawiono zarzutów, a Bondaryk był jedynie przesłuchiwany jako świadek. „Rz” pisała o tym pod koniec listopada.
– Moja wiarygodność w zakresie dotyczącym informacji niejawnych była wielokrotnie weryfikowana w postępowaniach sprawdzających prowadzonych przez UOP i ABW – tłumaczył nam wtedy Bondaryk. Ostatnio – by uniknąć zarzutu braku bezstronności w tej sprawie – szef ABW zdecydowało przekazaniu jej prokuraturze. Śledztwo ABW było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która teraz je przejęła i wykonuje dalsze czynności w sprawie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA