fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Papież Benedykt XVI wspiera kampanię Mazury Cud Natury

materiały prasowe
Benedykt XVI wspiera starania o wpisanie Mazur na listę 7 Cudów Natury. Ambasador Mazur Jacek Pałkiewicz, dostał w tej sprawie list z watykańskiego Sekretariatu Stanu
Pałkiewicz mówi, że posłanie papieża Benedykta XVI z apostolskim błogosławieństwem jest ukoronowaniem jego zabiegów w kampanii „Mazury Cud Natury".
„Ojciec Święty wspiera te wysiłki mając na uwadze, jak wiele znaczyło piękno tego regionu dla Jego umiłowanego Błogosławionego Poprzednika na Stolicy Piotrowej" - napisano w liście. Podczas pielgrzymki do Ełku w 1999 r. Jan Paweł II powiedział , że ta ziemia była dla niego zawsze bardzo gościnna. „W duchu tych słów Jego Świątobliwość Benedykt XVI otacza wdzięczną modlitwą wszystkich, którym leży na sercu dobro, piękno i sława Mazur, i z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa". Kampanię promowania Mazur poparł także – „ze względu na bł. Jana Pawła II, który wielokrotnie przemierzał te tereny i bardzo je cenił jako miejsce spotkania ze Stwórcą – poprzez jego dzieło – i z człowiekiem, będącym częścią i koroną Bożego stworzenia" – Episkopat Polski, a wcześniej kardynał Józef Glemp, kardynał Kazimierz Nycz i biskup Piotr Libera.
Do końca ogólnoświatowego głosowania pozostały 34 dni. Listę nowych cudów natury poznamy 11 listopada.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA