fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Ile jest wart gaz z łupków? - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrał Bartosz Mszyca
:: "Parkiet": PGNiG, Orlen - Ile jest wart gaz z łupków? Wartość „łupkowych" aktywów polskich koncernów może odpowiadać nawet trzem czwartym obecnej wartości akcji w przypadku PGNiG i nawet 40 proc. wartości akcji w przypadku Orlenu – szacują analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Odpowiadając na zainteresowanie inwestorów tematem, spróbowali oni oszacować, ile spółki potencjalnie mogą zyskać, gdyby na terenie przyznanych im koncesji na poszukiwania rzeczywiście występował gaz łupkowy i gdyby udało się go wydobyć i sprzedać.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Energia z przeszkodami. To nie pieniądze są największym problemem w modernizacji energetyki, tylko brak solidarności w UE – to najważniejszy wniosek sopockiej konferencji współorganizowanej przez "DGP". (wydanie papierowe) :: "Puls Biznesu": Miliony zabrane kierowcom. Góra pieniędzy co roku mogłaby zostawać w kieszeniach kierowców. Nie zostaje, bo Ministerstwo Infrastruktury lipcowymi przepisami zablokowało możliwość samoobsługi na stacjach autogazu. Samoobsługi, która jest dozwolona w większości krajów europejskich. Użytkownicy aut na gaz mogliby oszczędzić dzięki niej łącznie 300 mln zł w skali roku.
:: "Puls Biznesu": Ryszard Krauze nie ucieka z Petrolinvestu. Udział biznesmena malał. Do czasu. Właśnie dokupił akcje. W piątek Prokom Investments kupił poza rynkiem 3,5 mln akcji spółki, płacąc po 3,50 zł za sztukę. Zwiększył tym samym udział do 8,69 proc., a łącznie z Osiedlem Wilanowska jest to 9,89 proc. (wydanie papierowe)
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA