fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Teledysk promujący Ydżak Pablo Hudiniego

materiały prasowe
"Leń z planety niedziela" to siódmy tytuł z najnowszej płyty "Ydżak". Teledysk do tej piosenki promuje album Pablo Hudiniego
Niskobudżetowy teledysk, zrobiony w klimacie podwórkowych i komunijnych nagrań,  przesiąknięty jest atmosferą  z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Do filmowania reżyser teledysku Paweł Popko użył oryginalnej kamery Video Hi8, popularnego VHS na mniejsze kasety, do dziś najbardziej lubianej przez twórców zapisów sportów ekstremalnych, jak skateboarding i wyścigi samochodowe. Zobacz na Empik.rp.pl
Ujęcia z ręki, najczęściej przy świetle zastanym, świadomie odwołują się do amatorskich filmów uwieczniających niedzielny relaks na osiedlu. Gotowy teledysk był wielokrotnie o odtwarzany i niszczony w starych odtwarzaczach VHS, aby uzyskać wrażenie szlachetnej „patyny".
W teledysku wszystko jest autentyczne. Oglądamy prawdziwy mecz, jakie Pablo często rozgrywa z znajomymi. Towarzyszące mu w ujęciach na Ursynowie i Natolinie osoby, to jego prawdziwi koledzy.
Teledysk „Leń z planety niedziela"
Reżyseria, zdjęcia i montaż: Paweł Popko,
Światło: Krzysztof Flak,
produkcja: Asfalt Records produkcja wykonawcza,
kierownik produkcji: Aleksandra Różdżyńska,
postprodukcja: Aleksander Kmiecik.

Tęsknota za beztroską i niechęć do dorastania

Pablo Hudini przez kilka lat udzielał się jako hypeman koncertowy Fisza w ramach projektu Tworzywo Sztuczne. Po rozwiązaniu tej koncertowej grupy, Pablo przez jakiś czas nieco leniuchował, ale w końcu zabrał się za długo zapowiadany materiał solowy. W tym ambitnym zadaniu wspomogli go dwaj inni ex-muzycy Tworzywa Sztucznego: Jurek Zagórski (Maria Peszek, Natu) i Dominik Trębski (Muzykoterapia), wzmocnieni obecnością znanego warszawskiego perkusisty młodego pokolenia Wojtka Sobury. Ta trójka młodych i utalentowanych Warszawiaków z krwii i wyboru (znana też jako Trio z Ulrychville) wysmażyła dla Pablo bity i kompozycje, które u wszystkich dawnych słuchaczy Tworzywa Sztucznego wzbudzą nostalgię i rozczulenie.
Pablo Hudini dał się poznać przede wszystkim z gościnnego udziału w teledysku do słynnego utworu „Warszafka" z albumu Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne „F3" (2003). Choć od urodzenia mieszka na warszawskim Ursynowie, mateczniku wielu raperów i projektów hiphopowych od Molesty zaczynając, a na Fiszu Emade kończąc, w jego tekstach próżno szukać oklepanych podwórkowych sloganów i śladów osiedlowych sag. Sam, mając już trochę lat na karku, Hudini stara się unikać banału w swojej pierwszej autorskiej płycie nagranej prawie 12 lat od debiutu na scenie. Jego liryka pełna jest tęsknoty za beztroską, skrytych marzeń, niechęci do dorastania, rozczarowania rzeczywistością, uczuć i emocji.
Debiutancki album „Ydżak" – premiera 23 września 2011
Asfalt Records
Tracklista albumu:
1 Pilot
2 Otwieram wieko
3 Halo Halo
4 Napieraj
5 Ydżak
6 Od A do Zet
7 Leń z planety niedziela
8 W-Z
9 Pablo Hudini leci w kosmos
10 Jak nigdy dotąd
11 Gra
12 TNJKDL
13 Złam zasady
14 Jest sobie życie
15 Niech
16 Otwieram wieko - Teielte Remix
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA