fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Firma kurierska OPEK zainwestowała w nowoczesny sorter

Firma kurierska OPEK uruchomiła w centrum przeładunkowym w Łomiankach nowy sorter. Dostawcą urządzenia jest holenderska firma VanRiet
Dzięki inwestycji OPEK zwiększy swoje możliwości operacyjne, bo sorter jest jednym z najbardziej nowoczesnych urządzeń tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Urządzenie sortuje paczki o długości do 160 cm oraz maksymalnej wadze 50 kg. Każda z nich jest skanowana i ważona. Główną zaletą urządzenia jest jego wysoka wydajność (ok. 7 tys. paczek na godzinę).
– Uruchomienie sortera to w rozwoju naszej firmy olbrzymi skok jakościowy. Nowa inwestycja pozwoli nam usprawnić cały proces logistyczny obsługi paczek, a co za tym idzie zwiększyć nasze możliwości operacyjne  – powiedział Rafał Duma, Pełnomocnik Zarządu w OPEK. – Ta inwestycja stawia nas w zupełnie nowym odniesieniu w stosunku do konkurencji. Jeszcze kilka lat temu, kiedy rozwijaliśmy firmę OPEK, naszym celem był  dorównanie wielkim międzynarodowym firmom kurierskim, które funkcjonują w Polsce. Myślę, że zakup i montaż  sortera pokazuje, że cel został osiągnięty – dodał.
Nowy sorter OPEK zajmuje ponad 1 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, główna linia ma prawie 100 m długości.
OPEK to firma ze 100 procentowo polskim kapitałem świadcząca  usługi kurierskie na terenie całej Polski oraz za granicą. Spółka została założona w 1994 roku, a od roku 1999 świadczy usługi kurierskie. Posiada 41 oddziałów na terenie całej Polski, trzy przedstawicielstwa oraz trzy sortownie - w Łomiankach, w Łodzi i Katowicach. Spółka zatrudnia ponad 1100 pracowników, ponad 1100 kurierów, a jej flota, oprócz samochodów kurierskich, składa się ze 150 samochodów transportu liniowego. Łączna suma powierzchni magazynowych OPEK wynosi 54 tys. metrów kwadratowych,  Średni dzienny tonaż przewożonych przez spółkę przesyłek to 1100 ton. W 2010 roku OPEK dostarczył ponad 11,1 miliona paczek.
asta
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA