fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Show-biznes

Barwne życie pierwszej damy Francji

PAT
Jan Bończa-Szabłowski
Gdybym miała zamknąć moje życie w jednym zdaniu, powiedziałabym, że starałam się schwytać każdą szansę, jaką mi dawało. Nigdy nie odrzuciłam daru losu
To zdanie Carli Bruni, pierwszej damy Francji, doskonale oddaje jej charakter i osobowość. Kiedy spojrzeć na jej życie, ma się wrażenie, że od początku skazana była na sukces. Jest córką przemysłowca i kompozytora Alberta Bruni Tedeschi oraz pianistki Marysy Borini. Ma starszą siostrę, aktorkę Valerię. Do świata artystycznego trafiła już w dzieciństwie. Jako mała dziewczynka przyciągała uwagę bywalców sal koncertowych, gdy zasiadała w pierwszym rzędzie na występach swojej mamy. Czytaj magazyn TV
Urodziła się w Turynie, ale od piątego roku życia wychowywała się we Francji. Szkołę średnią ukończyła w Szwajcarii. Potem studiowała w Paryżu architekturę i historię sztuki.
Kiedy w wieku 19 lat została modelką, szybko stała się jedną z ulubionych muz Diora i Versace. Na jej konto wpływało wówczas kilka milionów dolarów rocznie. Spośród innych modelek wyróżniała się nie tylko oryginalną urodą, ale też – jak przyznał jeden z fotografów – miłością do Dostojewskiego.
Jeszcze jako modelka przyjaźniła się z wieloma muzykami, m.in. Erikiem Claptonem i Mickiem Jaggerem. Potem poszła w ich ślady. Dotychczas nagrała z powodzeniem trzy płyty. Jej pierwszym mężem był francuski filozof Raphael Enthoven.
W lutym 2008 roku zaskoczyła wszystkich, poślubiając urzędującego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Jak odnalazła się w tej roli? Co musiała poświęcić, co zyskała? Jako modelka przywykła do bycia osobą publiczną. Jednak rola żony prezydenta to coś zupełnie innego. Co ciekawe, jak wyznała w jednym z wywiadów, w wyborach prezydenckich wcale nie głosowała na przyszłego męża. Madame Sarkozy zawsze się denerwuje, gdy towarzyszy mu w jego podróżach i oficjalnych wystąpieniach. Aktywnie włączyła się w walkę z AIDS.
Reżyser Marc Berdugo, który przez rok towarzyszył madame Sarkozy podczas jej oficjalnych spotkań i za kulisami Pałacu Elizejskiego, próbuje odpowiedzieć na pytania, jaka jest Carla Bruni, jaki ślad zostawi po sobie w Pałacu Elizejskim, jak zapamiętają Carlę kobiety z brazylijskich slumsów, sieroty z Haiti czy mieszkańcy ubogiej podparyskiej dzielnicy Bondy. Ona sama twierdzi, że będzie miała największą satysfakcję, jeśli uda jej się zrobić coś dla kraju.
ŚWIAT BEZ TAJEMNIC – Droga Carli 0.50 | TVP 2 | Czwartek
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA