fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

MCI Management ma kolejną spółkę w portfelu

Kolejna inwestycja funduszu należącego do giełdowej grupy private equity. MCI BioVentures objął 44 proc. udziałów w spółce Continuum Care
Continuum Care to wspólne przedsięwzięcie byłych menedżerów Medicover: Agnieszki Szpary, wieloletniej prezes tej spółki, i Tomasza Barskiego, dyrektora ds. medycznych. Firma świadczy usługi kompleksowej opieki dla osób starszych.
– Rynek na takie usługi w najbliższym czasie będzie szybko się rozwijać, bo grono Polaków w wieku 65 plus ciągle się powiększa – mówi „Rz" Agnieszka Szpara. – Liczbę potencjalnych podopiecznych w największych miastach w Polsce szacujemy na co najmniej 0,5 mln osób, z czego ok. 30 proc. przypada na Warszawę.
30 mln zł warte są aktywa (siedem spółek) z portfela MCI BioVentures
Spółka, działająca od półtora roku, zajmuje się teraz opieką domową. Na początku 2012 r. chce oddać do użytku własny ośrodek geriatrii w Warszawie. Będzie w nim ośrodek pobytu dziennego, rehabilitacja i poradnia specjalizująca się w chorobach podeszłego wieku.
MCI BioVentures zapłacił za 44 proc. akcji spółki 2,5 mln zł. – Nie wykluczamy w przyszłości jej dokapitalizowania, zarówno przez nas, jak i większościowych akcjonariuszy prywatnych – mówi Grzegorz Gromada, zarządzający funduszem.
Inwestor zakłada, że spółka ma być rentowna w ciągu 12 – 18 miesięcy. Continuum Care prognozuje na koniec 2011 r. ok. 1 mln zł obrotów. W ciągu trzech najbliższych lat przychody mają sięgnąć kilkunastu milionów.
MCI BioVentures inwestuje do 1 mln euro m.in. w spółki biotechnologiczne i medyczne na wstępnych etapach rozwoju.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA