fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Polski dramat "Ewa" i horror "Inkarnacja" od piątku w kinach

Amerykański horror "Inkarnacja" z Julianne Moore i Jonathanem Rhysem Meyersem w rolach głównych oraz polski dramat "Ewa" trafią w piątek na ekrany kin w Polsce
Bohaterka "Inkarnacji", lekarz psychiatra Cara Jessup (Julianne Moore), specjalistka w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej, spotyka się z przypadkiem chorego psychicznie pacjenta-przestępcy (Jonathan Rhys Meyers). Kontakt z czystym złem uosabianym przez pacjenta podważa teorie naukowe Cary i niebezpiecznie wpływa na jej życie prywatne. Wkrótce tajemnicza śmierć ojca Cary zainicjuje serię niebezpiecznych zdarzeń, w które kobieta zostanie wplątana razem z własną córką.
Dramat "Ewa" wyreżyserowany został wspólnie przez Ingmara Villqista i Adama Sikorę. W filmie przedstawiono kilka tygodni z życia śląskiej rodziny z biednej dzielnicy robotniczej. Ojciec traci pracę w kopalni, gdzie spędził wiele lat. Rozpoczyna się proces destabilizacji rodziny. Kobieta zatrudnia się jako sprzątaczka w agencji towarzyskiej.
W obsadzie "Ewy" są m.in.: Barbara Lubos-Święs, Andrzej Mastalerz, Anna Guzik, Aleksandra Popławska i Robert Talarczyk.
W 2010 r. Villqist i Sikora zdobyli za film "Ewa" nagrodę za najlepszy debiut w konkursie Nowe Kino Polskie na 10. festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
W piątek na polskie ekrany trafią również dwie amerykańskie produkcje: komedia "To tylko seks" ("Friends with Benefits", reż. Will Gluck) z Justinem Timberlakiem i Milą Kunis w rolach głównych oraz film akcji "Porwanie" ("Abduction", reż. John Singleton), czyli nowy obraz reżysera "Za szybkich, za wściekłych".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA