fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Tajemnice poznawane przy śniadaniu

Czy każdemu z warszawiaków jego miasto kojarzy się z tym samym? Wyznacznikiem warszawskiej tożsamości nie musi być tylko Pałac Kultury i Nauki czy Starówka.
- Warszawa to miasto z ciekawą historią, którą można przedstawiać w różny sposób: martyrologiczny, architektoniczny lub… baśniowy – twierdzą organizatorzy spotkań z cyklu „Warszawskie historie”, pracownicy Ośrodka Kultury Ochota.
Zapraszają oni najmłodszych mieszkańców do nauki historii miasta. Podczas interaktywnych spotkań dzieci nie tylko poznają legendy i opowieści związane z miejscem, w którym żyją, ale mają prawo te historie nieco pozmieniać. Najbliższe warsztaty odbędą się w niedzielę. Tematem zabawy będzie Ochota. Dzieci wraz z opiekunami wezmą udział w warsztatach, podczas których stworzą mapę dzielnicy i poznają legendy z nią związane. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do lat 11.
A co z nieco starszymi? O tym, że każdy z nas buduje własną mapę miasta, przekonają nas opowiadacze historii, czyli artyści z grupy Studnia O. oraz młodzi animatorzy kultury – studenci i doktoranci Instytutu Kultury Polskiej UW. Zorganizowali oni cykl spotkań w ramach warsztatów „Śniadania warszawskie”, podczas których uczestnicy poszukują w Warszawie miejsc niezwykłych, pociągających i zagadkowych. Najbliższy warsztat w niedzielne południe w Instytucie Teatralnym. Tym razem przy wspólnym śniadaniu, które przygotuje dla gości Paweł Górski, członek stowarzyszenia opowiadaczy Studni O., będziemy „Flirtować z Ochotą”. – Celem tych spotkań jest animacja kultury i integracja społeczności lokalnej – mówi Sebastian Świąder z Instytutu Teatralnego. O nieznanych faktach z dziejów filtrów i opowieściami o Ochocie podzieli się ze słuchaczami Ryszard Żelichowski – varsavianista i biograf rodziny Lindleyów. Opowiadaczka Beata Frankowska przywoła postać Mirona Białoszewskiego, a uczniowie Liceum im. Juliusza Słowackiego odkryją nowe miejsca znaczące na Ochocie i zaprezentują m.in. projekty wynalazków.Wstęp na obie imprezy jest wolny. „Warszawskie historie”: Ośrodek Kultury Ochota, ul. Grójecka 75, 25.11, godz. 11. Zapisy: tel. 022 822 48 70 „Śniadania warszawskie”: Instytut Teatralny im. Raszewskiego, Al. Ujazdowskie 6, 25.11, godz. 12
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA