fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Koktajl z jazzu, popu i punka

Z okazji szóstej edycji festiwalu Warszawski Underground Jazzowy (WUJek) zaproszono sześć zespołów grających energetyczną nowoczesną muzykę. Jakie style usłyszymy? Od jazzu i drum’n’bass, przez noise, punk, po eksperymentalny pop.
W sobotę zagra trio Tupika grające muzykę od free jazzu do współczesnej kameralistyki. Formacja została założona w 1999 roku, w ubiegłym wydała „Broń Masowego Rażenia” – album ze swoimi archiwalnymi nagraniami. Utwory z tej płyty usłyszymy zapewne w Fabryce Trzciny. Tego dnia wystąpią także debiutujący punkowo-jazzowy skład Tricphonix i rockowe Stwory.
Niedziela upłynie pod znakiem muzyki eksperymentalnej – na początek organizatorzy zaplanowali występ awangardowej formacji Gamera, w muzyce której pobrzmiewają nie tylko dźwięki rockowe ale i żydowskie (członkowie Gamery związani są m.in. z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego). Później poznamy najnowsze elektroniczne utwory Daniela Pigońskiego i Olgi Mysłowskiej (Polpo Motel). Może być ciekawie – w końcu Pigoński współpracował z Marią Peszek przy „Elektrolocie”. Festiwal zamknie koncert yassowej grupy Batyskaf, którego liderem jest grający na basie Szymon Tarkowski – organizator WUJka. Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14, 24-25.11, godz. 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA