fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Od dzisiaj rządzi Donald Tusk

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Jarosław Kaczyński nie przekaże osobiście obowiązków swojemu następcy. Nowi ministrowie po południu zbiorą się na pierwszym posiedzeniu. Priorytetowym zadaniem rządu będzie przygotowanie budżetu
Ministrowie rządu Donalda Tuska złożą przysięgę w pałacu Prezydenckim dzisiaj o 10.15. Krótkie przemówienie ma oprócz premiera wygłosić prezydent Lech Kaczyński. Wczoraj wieczorem nowy premier zorganizował "spotkanie motywacyjne" z członkami swojego gabinetu. - Chciałem, żebyśmy już jako zespół przed premierą uścisnęli sobie dłonie i dodali odwagi, bo wielu z nas to debiutanci w tej roli - mówił.
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Jarosław Kaczyński nie wprowadzi Donalda Tuska do gabinetu premiera, tylko wyśle list do nowego szefa rządu. – Nie wnikam w powody, dla których nie będę miał zaszczytnej satysfakcji przejmować obowiązków od ustępującego premiera – skomentował Tusk. Jan Dziedziczak zapewnił, że list z życzeniami sukcesów będzie „bardzo elegancki”. Politycy PO uważają, że to afront ze strony Kaczyńskiego. Adam Lipiński z PiS jest innego zdania. – Różna była praktyka przejmowania Kancelarii przez nowych premierów – tłumaczy. Grzegorza Schetynę ma wprowadzić do MSWiA Władysław Stasiak, a Bogdana Klicha do MON – Aleksander Szczygło. W ostatniej chwili pojawiły się informacje, że służby prezydenta sprawdzają obywatelstwo Jacka Rostowskiego. Radio Zet podało, że Rostowski nie ma NIP ani PESEL. Nie przeszkadza to jednak w zostaniu ministrem.
Nowi szefowie resortów zbiorą się dziś na pierwszym posiedzeniu gabinetu. – Mamy nadzieję na bardzo szybkie przesłanie projektu budżetu. Chcemy nadrobić czas, który zajęło powoływanie rządu – mówił premier. Jego zdaniem debata nad budżetem może się odbyć już następnego dnia po planowanym na 23 listopada expose. Dziś Tusk ma ogłosić kolejne nazwiska wiceministrów i szefów służb.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA