fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kijów: Nagoda dla Poza zasięgiem Jakuba Stożka

"Poza zasięgiem"
materiały prasowe
Film Jakuba Stożka zdobył nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Ukraińskich na festiwalu Docudays UA, poświęconym dokumentom traktującym o prawach człowieka.
"Poza zasięgiem" to historia dwóch nastolatek, które od wczesnych lat dzieciń­stwa wychowywały się bez matki, ucząc się w ten spo­sób ogrom­nej samodziel­no­ści, nabierając odpowiedzial­no­ści i życiowej odwagi. Ich nie­zwykle doj­rzałą decyzją staje się próba nawiązania kon­taktu z matką i odbudowania rodzin­nej więzi.
To kolejna w tym roku nagroda dla tego filmu po sukcesie na Sundance Film Festival, gdzie Stożek otrzymał Honorowe Wyróżnienie. W Kijowie film,  obok drugiego polskiego tytułu "Praca maszyn" w reżyserii Macieja Mądrackiego, Michała Mądrackiego i Gillesa Lepore'a, brał udział w konkursie, którego hasłem przewodnim była „Sztuka".
Polskie dokumenty pojawiły się również w programie pozakonkursowym – i to dość licznie. W ramach pokazów specjalnych na Docudays UA zaprezentowano dwa filmy Marcina Koszałki: "Ucieknijmy od niej" oraz "Do Bólu", natomiast w formie programu przygotowanego przez polski festiwal ŻubrOFFka zostały wyświetlone obrazy: "Pomału" Tomasza Wolskiego, "Rogers – The Puppeter" Krzysztofa Kiziewicza, "The Invisible" Katarzyny Gondek, "Wycieczka" Bartosza Kruhlika, "Do dna" Macieja Głowińskiego oraz "Apostata" Bartosza Tryzny.
Festiwal w Kijowie zostanie uwieńczony projekcją dokumentu Andrzeja Dybczaka i Jacka Nagłowskiego "Gugara".
Więcej o festiwalu docudays.org.ua
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA