fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Od pośredników - ciągle najważniejsza jest cena

Rzeczpospolita
Stosunkowo szybko można sprzedać kawalerkę i niedrogie lokale dwu-trzypokojowe
• W Katowicach na rynku nieruchomości obserwujemy stagnację, ruch jest mniejszy niż przed rokiem – twierdzi Artur Jakubczyk z Lexpolu. Zainteresowanie wzbudzają jedynie oferty, których cena metra kwadratowego mieści się w przedziale 3,4 – 4,2 tys. zł. Za takie pieniądze można kupić zarówno mieszkanie do remontu, jak i odnowione. Wśród klientów przeważają ci, którzy szukają pierwszego w życiu własnego mieszkania. Mało jest zaś tych, którzy chcieliby potraktować taką nieruchomość jako lokatę. Podaż mieszkań jest duża.
• W Krakowie poszukiwane są mieszkania dwu- i trzypokojowe, które kosztują od 300 do 380 tys. zł – informuje Joanna Targowska z Ober-Haus. Warunkiem jest dobra komunikacja centrum.
Wśród nowych mieszkań kupowane są głównie te spełniające kryteria programu „Rodzina na swoim". Preferowane są lokale gotowe do zamieszkania. Najpopularniejsze lokalizacje to Ruczaj, Olsza, Podgórze.
• We Wrocławiu wybierane są mieszkania, których cena nie przekracza 6,7 tys. zł za mkw. – mówi Marcin Kubiak z Metrohouse & Partnerzy. Jest to uwarunkowane możliwością uzyskania dopłat do kredytu.
Dość szybko można sprzedać kawalerkę o powierzchni około 30 mkw., w cenie do 200 tys. zł. Z kolei przy mieszkaniach dwupokojowych cena nie powinna przekraczać 300 tys. zł. Jest też zainteresowanie lokalami trzypokojowymi, ale tylko do 62 mkw., przy cenie maksymalnej za całość 360 tys. zł.
Za tydzień: ceny mieszkań używanych ze wschodniej Polski (Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów)
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA