Magistrowie/studenci

Student z Łodzi wygrał konkurs prawniczy

Marcin Górniak, student V roku Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego, zajął I miejsce w konkursie Talenty Podatkowe 2007.
Konkurs został zorganizowany przez zespół podatkowy kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Był kierowany do studentów V roku i absolwentów prawa oraz kierunków ekonomicznych. Wczoraj ogłoszono wyniki. Nagrodą dla laureatów jest płatny staż w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.
Zadaniem uczestników było przygotowanie eseju w języku angielskim na temat "Czy wejście Polski do UE wzmocniło ochronę praw podatników?". - Postawiliśmy to pytanie m.in. dlatego, że ochrona praw podatników jest jednym z podstawowych zadań doradcy podatkowego - tłumaczył Dariusz Wasylkowski, wspólnik kierujący zespołem podatkowym w kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Prace były ocenione przez międzynarodowe jury składające się z autorytetów w dziedzinie prawa i ekonomii. Drugie miejsce zajęli ex aequo Katarzyna Brożniewska z Uniwersytetu Łódzkiego i Małgorzata Rzeszutko z Uniwersytetu MCS w Lublinie. III nagrody nie przyznano.
- Uczestnikom postawiliśmy trudne zadanie. Nie wyjaśnialiśmy tematu, jaki się krył pod dość ogólnie sformułowanym hasłem. A wybraliśmy formę eseju, aby sprawdzić umiejętność pisania po angielsku, która jest niezbędna doradcom podatkowym - mówił Dariusz Wasylkowski. Konkurs odbył się pierwszy raz, ale Tomasz Wardyński zapowiada organizowanie kolejnych - z różnych dziedzin prawa.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL