fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Podróże z pilotem - wybrane z tygodnia

Fotorzepa
[srodtytul]Droga do raju[/srodtytul]
Dokumentaliści z National Geographic przedstawiają wzruszającą opowieść o dwóch młodych kobietach, które postanowiły poświęcić życie ratowaniu bestialsko traktowanych słoni. Tajka o imieniu Lek i Holenderka Antoinette wykupiły dwa wycieńczone słonie i wędrują z nimi przez całą Tajlandię do założonego przez Lek dziesięć lat wcześniej rezerwatu. Po drodze opowiadają ludziom, zwłaszcza dzieciom, o tragicznym losie tych zwierząt. Marzą o tym, by zmienić stosunek do czczonych niegdyś w Tajlandii kolosów i przywrócić należną im godność. Liczba słoni w tym kraju w ostatnich dekadach gwałtownie maleje.
[i]9.50 | TVP 2 | NIEDZIELA[/i]
[srodtytul]Makłowicz w podróży: Słowacja[/srodtytul]
Podróżnik i krytyk kulinarny Robert Makłowicz wyrusza w podróż do Małokarpackiego Okręgu Winiarskiego, czyli do słowackiej krainy win położonej na północ od Bratysławy.
To jeden z najlepszych terenów do uprawy winorośli w tej części Europy. Działają tu tradycyjne małe winiarnie, jakich wiele np. w okolicach miast Modra i Pezinok, ale także wielkie, nowoczesne zakłady, powołane do życia przez międzynarodowy biznes. Robert Makłowicz odwiedza również restaurację UFO na odnowionej starówce w Bratysławie, gdzie – tak jak w większości słowackich lokali – najczęściej podawany jest gulasz.
[i]11.20 | tvp 2 | NIEDZIELA[/i]
[srodtytul]Życie ssaków: Zwycięzcy[/srodtytul]
Serial telewizji BBC z udziałem Davida Attenborough, który w różnych zakątkach świata prezentuje żyjące tam ssaki, zarówno te największe, budzące przerażenie samą posturą, jak i mierzące zaledwie parę centymetrów. Pokazuje trawożerców i ssaki o innych upodobaniach pokarmowych, te najszybsze i poruszające się bardzo powoli. Attenborough odbywa podróż do Australii, gdzie żyje jeden z najstarszych ssaków – kolczatka – oraz jedno z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie – dziobak. Są to jedyne żyjące do dziś ssaki, które składają jaja. Oba należą do rodziny stekowców. Na australijskiej pustyni żyją również torbacze: różne gatunki kangurów i koale.
[i]12.40 | tvp 1 | wtorek[/i]
[srodtytul]Kair w śmieciach[/srodtytul]
Filmowa podróż do Kairu – dwunastomilionowego, ogromnego, niezwykle ciekawego, ale także pełnego śmieci miasta. Ludzie zarabiają tam na życie, segregując odpadki, a mimo to w egipskiej metropolii wciąż rosną wysypiska. Sytuacja dawno wymknęła się spod kontroli. Popsute jedzenie, papier, plastikowe opakowania i puszki porozrzucane po ulicach przyciągają szczury i insekty. Pozbawione kontroli wysypiska śmieci powiększają się w szybkim tempie. Zabierają coraz to nowe połacie miejskiej przestrzeni, co stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla miasta, ale i jego mieszkańców, narażając ich na choroby i epidemię.
[i]23.46 | tvp info | czwartek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA