fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Mail.ru na giełdzie w Londynie

Materiały Producenta
Iwona Trusewicz
Rosyjski holding inwestycyjny - władający portalami społecznościowymi, a także pakietem akcji Facebooka zadebiutuje na giełdzie w Londynie
Koncern DST ogłosił, że 25 października rozpocznie międzynarodową prezentację (tzw. road show) przed planowanym na listopad IPO ok. 15 proc. swoich akcji na londyńskiej giełdzie. Chce za nie uzyskać ok. pół miliarda dolarów.
Mail.ru Group to nowa nazwa holdingu Digital Sky Technologics (DST) rosyjskiego biznesmena Jurija Milnera. 49-letni dziś fizyk z wykształcenia, wyjechał w latach 90. do USA, skończył tam studia ekonomiczne i był ekspertem Banku Światowego.
Po powrocie do Rosji założył DST. Postawił na portale społecznościowe. Kupić też miał poprzez swoją łotewską spółkę Forticom i inne ok. 70 proc. polskiego portalu nasza-klasa.pl. Ma około 10 proc. Facebooka. W Rosji w jego rękach jest kilka portali społecznościowych, w tym odpowiednik naszej klasy - jednoklasniki.ru.
Aktywa Mail.ru Group analitycy szacują na 5-6 mld dolarów. IPO przygotowuje Goldman Sachs International i J.P. Morgan oraz rosyjski VTB Capital i Morgan Stanley.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA