fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 24 września

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]
[b]Portfel i bank w komórce[/b]
Roman Grzyb
Telefon mobilny staje się powszechnym kanałem umożliwiającym kontakt z bankiem. Teraz będzie też częściej służył do płacenia rachunków do 50 złotych. Już dziś prawie milion Polaków korzysta z konta bankowego za pomocą komórki. Za kilka lat, kiedy upowszechnią się nowocześniejsze aparaty, telefon ma szanse zastąpić komputer i wizyty w banku. To jeden z głównych wniosków trwającego w Warszawie Forum Rynku Usług Płatniczych.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/453715,portfel_i_bank_w_komorce.html
[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]
[b]Facebook będzie miał własny telefon. Ale system weźmie od Google'a[/b]
Anpop
Facebook nie pracuje nad własnym systemem operacyjnym dla smartfonów. System operacyjny weźmie od Google'a, a smartfony produkować będzie INQ. Czy telefon ma szansę na sukces? Przykłady innych komputerowych gigantów pokazują, że niekoniecznie.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8417877,Facebook_bedzie_mial_wlasny_telefon__Ale_system_wezmie.html
[b]T-Mobile cenzuruje SMS-y w USA?[/b]
Mapi
Czołowy amerykański operator komórkowy z USA został oskarżony przez jeden z serwisów o cenzurowanie treści. W odpowiedzi przedstawiciele T-Mobile zeznali przed sądem, że mają prawo cenzurować niektóre informacje, które przechodzą przez ich sieć.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8417670,T_Mobile_cenzuruje_SMS_y_w_USA_.html
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
[b]UOKiK kontra operatorzy[/b]
Piotr Mazurkiewicz
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął przeciwko czterem operatorom komórkowym postępowanie antymonopolowe w sprawie utrudniania rozwoju rynku telewizji mobilnej – dowiedział się „Parkiet”.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/687382_UOKiK_kontra_operatorzy.html
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
[b]Facebook pracuje nad smartfonem[/b]
MD, BLOOMBERG
Właściciel najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego współpracuje w sprawie dwóch modeli smartfona z producentem komórek INQ Mobile i amerykańskim operatorem ATT — dowiedział się Bloomberg. Dwa aparaty, umożliwiające dostęp do portalu, miałyby pojawić się w Europie już w pierwszej połowie przyszłego roku.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=e9e03a5b-745e-4aa8-93e3-cf0b0428c202&date=2010-09-24
[b]Nowelizacja ustawy o technokredycie[/b]
AJ
Komitet Rady Ministrów nie rozpatrzył wczoraj zmian w przepisach o kredycie technologicznym, bo zaplanowane posiedzenie przełożono na poniedziałek. Nowelizacja uatrakcyjni instrument dofinansowany z Unii Europejskiej przeznaczony dla innowacyjnych projektów. Dotacja będzie wypłacana po zakończeniu realizacji inwestycji, a nie dopiero po osiągnięciu przychodów ze sprzedaży powstałych dzięki niej produktów. Projekt znowelizowanej ustawy trafi pod obrady Sejmu najpóźniej za dwa miesiące.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=d81c0129-9cbf-4694-bf5b-aab8068e8afd&date=2010-09-24
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Dotacje na łączenie systemów informatycznych[/b]
Artur Osiecki
Za miesiąc ruszy konkurs na wsparcie e-biznesu między firmami Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pierwszy i jedyny w tym roku konkurs na wsparcie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z programu „Innowacyjna gospodarka” (działanie 8.2). Potrwa on od 29 października do 30 listopada. Jego budżet to 458,5 mln zł. To cała pula przewidziana na ten rok. Pierwotnie planowano dwa konkursy na te granty. Jednak potem resort rozwoju regionalnego wstrzymał wszystkie konkursy z „Innowacyjnej gospodarki”, w których występowało tzw. kryterium czasu. Po jego wyeliminowaniu najpierw ogłoszono konkurs na granty na start w e-biznesie (działanie 8.1), a teraz na dotacje typu B2B.
http://new-arch.rp.pl/artykul/981856_Dotacje_na_laczenie__systemow_informatycznych.html
[b]Kary za TV w komórce[/b]
Piotr Mazurkiewicz
UOKiK wszczął przeciwko czterem operatorom postępowanie – dowiedziała się „Rz” . Era, Plus, Orange i Play wspólnie utrudniały uruchomienie telewizji mobilnej w Polsce. Maksymalna kara może wynieść 2,5 mld zł – Sprawę badaliśmy ponad pół roku i naszym zdaniem są przesłanki do postawienia operatorom zarzutu nielegalnego ustalania sposobu kształtowania relacji ze spółką Info-TV-FM, która uzyskała rezerwację częstotliwości przeznaczonych do świadczenia usługi telewizji mobilnej. Wszczęliśmy postępowanie antymonopolowe, w razie potwierdzenia zarzutów operatorom grożą kary do 10 proc. przychodów w ub.r. – mówi „Rz” Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli otrzymają kary maksymalnej wysokości, to w przypadku całej czwórki w grę wchodzi kwota nawet 2,5 mld zł.
http://new-arch.rp.pl/artykul/981841_Kary_za_TV_w_komorce.html
[b]Zmowa na rynku, którego nie ma[/b]
Łukasz Dec
Nie wątpię, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów starannie przeanalizował konieczność interwencji na rynku telewizji mobilnej Nie wątpię, że ma przesłanki do wszczęcia postępowania przeciwko polskim operatorom komórkowym. I tak samo mam pewność, że to postępowanie ani ewentualna kara nałożona na operatorów nie spowodują, że zaczniemy odbierać telewizję w naszych telefonach komórkowych. Usługi mobilnej TV, jakie chciało wprowadzić Info-TV-FM, słabo przyjmują się na całym świecie. Słabo się przyjmują, więc producenci telefonów nie inwestują w modele, które pozwalają na jej odbiór. Ponieważ nie ma telefonów, operatorzy nie spieszą się z wprowadzaniem mobilnej TV do oferty. Nie ma oferty, więc usługa się nie upowszechnia. I kółko się zamyka.
http://new-arch.rp.pl/artykul/981921_Zmowa_na_rynku_ktorego_nie_ma.html
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA