fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Złodziejaszek ratuje królestwo

PAT
Potężny mag Merlin to jedna z najważniejszych postaci średniowiecznych angielskich legend. W filmie Davida Wu czarodzieja zagrał Sam Neill
Akcja opowieści rozpoczyna się w chwili, gdy Merlin budzi się po pięćdziesięciu latach, po długim śnie we wnętrzu Ziemi. Czarodziej z trudem poznaje swój kraj. Gdy udawał się na zasłużony spoczynek, zamkiem Camelot rządził mądry i rozważny król Artur. Rycerze Okrągłego Stołu odnaleźli kielich Świętego Graala. Panował pokój i dobrobyt.
Tymczasem po dzielnych rycerzach nie ma już śladu. Nieodpowiedzialni następcy króla Artura pozwolili, by ktoś ukradł Świętego Graala. Kraj pustoszą hordy barbarzyńców. Tylko Camelot, którego mury są wzmocnione magią Merlina, stawia jeszcze opór najeźdźcom. Broni go lord Weston z garstką zbrojnych, ale wszystko wskazuje na to, że długo warowni nie utrzyma.
Merlin wie, że odbudowa potęgi Camelotu będzie możliwa tylko wtedy, gdy odzyska Świętego Graala. Próbuje odnaleźć kielich. Ale barbarzyńcy krzyżują mu plany z pomocą Pani Jeziora (Miranda Richardson) – czarodziejki dorównującej mocą Merlinowi.
Tymczasem uwagę Merlina zwraca drobny złodziejaszek Jack (John Reardon), który – jak się okazuje – ma smykałkę do czarów. Merlin odkrywa przed Jackiem tajniki magii, stając się dla niego mentorem. Obaj spróbują uratować chylący się ku upadkowi Camelot i przywrócić harmonię w pogrążonej w chaosie Anglii.
[i]Uczeń Merlina
12.15 | tvp 2 | NIEDZIELA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA