Sztuka

KwieKulik. Forma jest faktem społecznym

Działanie z Tubą (detal), PDDiU, Warszawa 1975, foto: Przemysław Kwiek. Na zdjęciu od lewej: Urszula Kwiek, Zofia Kulik, Maksymilian/Dobromierz Kwiek.
BWA Wrocław
Dorobek artystyczny duetu KwieKulik - Zofii Kulik i Przemysława Kwieka już od 16 grudnia na wystawie w galerii Awangarda we Wrocławiu
Artyści tworzyli wspólnie w latach 1971 – 1987. Ich twórczość to jawna krytyka otaczającej ich rzeczywistości. KwieKulik, studenci Oskara Hansena na przełomie lat 60. i 70., byli pierwszymi, którzy nadali jego Formie Otwartej radykalnie polityczny zwrot.
Dorobek artystyczny KwieKulik dowodzi jak sztuka wnikała w życie codzienne duetu. Odważnie i bez kompromisu wykorzystywali film i fotografię do eksponowania swoich idei. Wystawa "KwieKulik. Forma jest faktem społecznym." powstała w wyniku półtorarocznego projektu badawczego zainicjowanego przez BWA we Wrocławiu i polegającego na systematycznym opracowywaniu Archiwum KwieKulik. Kulminacją tego procesu będzie pierwsza monografia KwieKulik powstająca przy współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i fundacją Kontakt.
[link=http://www.bwa.wroc.pl/]www.bwa.wroc.pl[/link] [link=http://www.rp.pl/galeria/9149,1,406591.html]Zobacz fotogalerię[/link] [b]KwieKulik. Forma jest faktem społecznym[/b] 16 grudnia 2009 – 7 lutego 2010 wystawa w galerii Awangarda, BWA Wrocław Wita Stwosza 32 czynna codziennie oprócz poniedziałków w godz.11 – 18 WERNISAŻ: 16 grudnia o godz. 19:00 kuratorzy: Georg Schöllhammer, Łukasz Ronduda współpraca kuratorska: Maud Jacquin koordynacja projektu i produkcja: Partycja Sikora konsultacja architektoniczna: Robert Rumas organizacja: BWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL