Piłka nożna

Stadion Legii będzie bezpieczniejszy

Budowa stadionu Legii
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Stadion Legii zostanie wyposażony w nowoczesny system kontroli biletów wstępu. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa
Od momentu przyznania Polsce i Ukrainie organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. trwają prace nad stworzeniem nowoczesnej infrastruktury stadionowej, odpowiadającej w szczególności w zakresie bezpieczeństwa wszystkim wymaganiom UEFA.
Jako pierwszy ze stadionów budowanych obecnie w Polsce i spełniających najwyższe standardy międzynarodowej organizacji piłkarskiej, powstaje nowy stadion Legii Warszawa, który nie jest jednak bezpośrednio uwzględniony w ramach projektu Mistrzostw Europy. Podpisanie umowy ze SKIDATA, wykonawcą systemu, pozwoli spełnić na budowanym stadionie wymagania stawiane przez UEFA tzw. stadionom czterogwiazdkowym. W czasie MŚ 2010 w Afryce Południowej takie systemy zostaną zastosowane na 6 stadionach.
Zaletami nowego systemu są m.in. bezdotykowy dostęp z użyciem karty chipowej, zindywidualizowanie ofert dla poszczególnych grup kibiców, a także kompleksowa realizacja usługi z użyciem jednej karty, która może służyć do rezerwacji, parkowania albo do rozliczeń bezgotówkowych.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL