fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Aegon spłaca 1 miliard euro pomocy

Grupa Aegon poinformowała rząd holenderski oraz Stowarzyszenie Aegon (reprezentujące interesariuszy Aegon) o podjęciu decyzji dotyczącej wcześniejszej spłaty 1 mld euro z kwoty 3 mld euro pomocy udzielonej grupie rok temu
Pomoc przekazana przez rząd za pośrednictwem Stowarzyszenia Aegon, miała wzmocnić bufor finansowy grupy w okresie zawirowań na rynkach finansowych. Spłata części pomocy, wraz z należnymi odsetkami nastąpi 30 listopada.
— Naszą intencją pozostaje pełna spłata pomocy w pierwszym możliwym terminie. To jest pierwszy krok w tym kierunku – powiedział Alex Wynaendts, prezes Aegon. — Wcześniejsza spłata części pomocy stanowi dowód stabilnej i silnej pozycji Aegon i potwierdza efektywne działania w tym trudnym okresie. Polskie spółki grupy nie wymagały i nie wymagają wzmocnienia kapitałowego. Dynamicznie się rozwijają, są w pełni rentowne i spełniają wszelkie wymogi określone przepisami prawa w zakresie kapitalizacji, płynności finansowej i bezpieczeństwa – dodał Michał Biedzki, szef grupy w Polsce.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA