Małego nie dotyczą przekształceniowe ograniczenia

www.sxc.hu
[b]Jesteśmy spółką, która w lipcu 2009 r. powstała w wyniku podziału. Wiemy, że według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako rozpoczynający działalność nie możemy skorzystać z jednorazowej amortyzacji przewidzianej w art. 16k ust. 7, jednak przypuszczalnie w przyszłym roku będziemy spełniać definicję małego podatnika. Czy art. 16k ust. 11 nie wyłącza nas ze skorzystania z tej preferencji w przyszłym roku? Czy preferencje związane z jednorazową amortyzacją dotyczą również amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych?[/b]Art. 16k ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ([link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0B6DB640B96620924DCB80DB9F275AFF?id=115893]ustawa o CIT[/link]) nie wyłącza spółki czytelnika z możliwości skorzystania z jednorazowej amortyzacji. Zgodnie bowiem z art. 16k ust. 7 jednorazowo mogą amortyzować środki trwałe podatnicy rozpoczynający prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej, w ro...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL