fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

Warmińsko-Mazurskie: Gdzie pacjenci nie czekają

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Zwycięzcą głównego rankingu jest Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii. Wysokie, piąte miejsce zajął Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, a Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie jest 15.
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu chce dogonić olsztyńską poliklinikę. Wybudował właśnie centrum radioterapii, co zapewni chorym dostęp do wszystkich metod leczenia nowotworów. Zarządzany przez Elżbietę Gelert szpital to oaza spokoju. Zabiegi wykonywane są terminowo, a pacjenci nie czekają w kolejkach. Placówka cały czas inwestuje. W ubiegłym roku kupiła m.in. neuronawigator, który pozwala bardzo dokładnie zlokalizować i zoperować guz w głowie.
Szpital nie ma długów. Za dostawy płaci terminowo, dzięki czemu uzyskuje niższe ceny leków czy sprzętu medycznego. Szpital miejski w Olsztynie jest mniejszy, ale też cieszy się doskonałą renomą wśród pacjentów. Tutejszy oddział położniczy polecają mamy na forach internetowych. Rocznie rodzi się tu 1,8 tys. dzieci.
Placówka to oczko w głowie olsztyńskiego magistratu, zdobbyła też środki unijne na rozbudowę. Właśnie powstaje tu budynek, do którego przeniosą się m.in. oddziały intensywnej terapii, okulistyka, laryngologia, oddział leczenia otyłości, które mieszczą się teraz w starym budynku szpitala, a także bloki operacyjne dla chirurgii szczękowej i okulistyki. Inwestycja była pilna, ale od lat brakowało pieniędzy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA