fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Niemcy oprotestowują przetargi na A2

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Pierwsze trzy protesty do przetargu na budowę trasy A2 z Łodzi do Warszawy zostały już złożone - dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Oprotestowane zostały trzy z pięciu przetargów na budowę 91 km autostrady. Hermann Kirchner Polska, oprotestował wybór China Overseas Engineering Group Co na wykonawcę 29,2 km odcinka trasy.
Twierdzi, że oferta chińczyków została podpisana przez osobę, które nie miała do tego prawa. Niemcy uważają również, że cena zaproponowana przez China Overseas Engineering jest za niska, a treść oferty nie odpowiada wymogom postawionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Chińczycy chcą wybudować ten fragment autostrady za 754,5 mln zł, podczas gdy kosztorys przewidywał wartość inwestycji na 1,7 mld zł.
Spółka Johann BUNTE Bauunternehmung nie zgadza się zaś w wynikiem przetargu na dwa kolejne odcinki o długości 20 km i 16,9 km.
Dłuższy mają budować Chińczycy, krótszy konsorcjum pod przewodnictwem giełdowego Mostostalu Warszawa.
GDDKiA wykluczyła Johann BUNTE Bauunternehmung z przetargu, gdyż ta nie złożyła w sposób prawidłowy wadium. I właśnie tę decyzję oprotestowali Niemcy.
GDDKiA ma rozstrzygnąć protesty w ciągu 10 dni. Umowy z wykonawcami chce podpisać na przełomie września i października.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA