fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Prawda psychologiczna ważniejsza od pistoletowej palby

TVN
Bawili się razem, grali w palanta na przedmieściach Bostonu. Gdy pewnego dnia zatrzymał się koło nich samochód i jeden z trójki przyjaciół został zmuszony do przejażdżki, a potem wielokrotnie zgwałcony, ich życie zmieniło się na zawsze.
Przestali się spotykać, trzymali z daleka od siebie, by nie przypominać o tragedii, odsunąć od siebie świadomość, że to przypadek zdecydował, kto został ofiarą.
Wybrali odmienne drogi życiowe: Sean (Kevin Bacon) wstąpił do policji, Jimmy (Sean Penn) po epizodzie więziennym został sklepikarzem de facto rządzącym całą dzielnicą, Dave – ofiara gwałtu (Tim Robbins) – skromnym, pełnym skrywanego bólu, robotnikiem. Morderstwo córki Jimmy’ego, po upływie ćwierć wieku, znowu połączy ich losy... Jednak rozwiązywanie tajemnicy zbrodni nie jest w filmie Clinta Eastwooda najważniejsze, choć pozornie to wątek główny. Nie mniej ważny jest zapis tragedii ofiary, doznanej w dzieciństwie seksualnej przemocy, dramatu, który właściwie nigdy się nie kończy, a czas niczego nie zaciera. To także opowieść o straszliwym cierpieniu i nie mniej strasznej zemście ojca, który stracił ukochane dziecko.
[i]Piątek | Rzeka tajemnic | 22.25 | TVN | Dramat psychologiczny USA 2003[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA