fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Inwestorzy przychylni fuzji filii

Rzeczpospolita
Akcjonariusze włoskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Generali zaaprobowali projekt fuzji jego filii Alleanza i Toro. Inwestorzy dobrze to przyjęli: akcje Generali skoczyły o 6,7 proc., by na zakończeniu sesji zdrożeć o 0,6 proc.
Akcjonariusze zebrani na nadzwyczajnym zgromadzeniu w Mogliano Veneto zaaprobowali fuzję poprzez wcielenie do firmy matki jej filii wyspecjalizowanej w ubezpieczeniach na życie (Alleanza) i drugiej, wyspecjalizowanej w ubezpieczeniach od strat (Toro). Powstanie zupełnie nowy podmiot Alleanza Toro, całkowicie kontrolowany przez Generali. Akcjonariusze Alleanza, w którym Generali ma 50,4 proc. udziałów, otrzymają za każdą akcję po jednej trzeciej akcji firmy matki. Największy udziałowiec Generali, Mediobanca, zmniejszy po fuzji swe udziały z 14,8 do 13,4 proc.
Fuzji będzie towarzyszyć podwyższenie kapitału o maksimum 146,9 mln euro. – Restrukturyzacja pozwoli uprościć strukturę całej spółki i zwiększyć znacznie grono klientów – ocenił Giovanni Perissinotto z zarządu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA