Dodatek za rozłąkę jest zwolniony z PIT

[b]Siedziba naszej spółki znajduje się w jednej miejscowości, natomiast działalność prowadzona jest w kilku lokalizacjach na terenie Polski. Pracownicy czasowo są przenoszeni do wykonywania pracy poza miejsce pracy określone w umowie o pracę oraz poza miejsce zamieszkania. W okresie oddelegowania otrzymują świadczenia rozłąkowe, m.in. dodatek za rozłąkę w wysokości 23 zł dziennie. Czy dodatek ten, wypłacany pracownikom na podstawie umowy czasowego przeniesienia, stanowi przychód zwolniony z opodatkowania?[/b][b]Tak.[/b] Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 18 ustawy o PIT wolny od podatku dochodowego jest dodatek za rozłąkę wypłacany pracownikom czasowo przeniesionym – do wysokości diet za czas podróży służbowej na obszarze kraju.Wysokość, do której diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika wolne są od podatku dochodowego, określa [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=6C3D9FF3E387C63E8B7CABF959DAC842?id=167998]rozpor...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL