Jak zagraniczny staż liczy się w Polsce

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Podwładny podczas niespełna 30-dniowego urlopu bezpłatnego w macierzystym polskim zakładzie wyjeżdżał do pracy w Niemczech. Czy teraz mam mu to doliczyć do zatrudnienia?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej[/b][b]Tak [/b]Jeśli była to umowa o pracę, to od 1 lutego br. uwzględniamy ją w polskim stażu. Tak wynika z art. 86 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=F4EE8651136C00638EDCE1C7F6AFCCC9?id=269029]ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (DzU nr 69, poz. 415 ze zm., dalej ustawa)[/link]. Jeśli jednak wyjeżdżający świadczył ją na innej podstawie, to nie będzie mogła być ona brana pod uwagę do uprawnień pracowniczych.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL