fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TV Puls już w czerwcu może mieć nowego inwestora

Magdalena Lemańska
Spółka chce szybko zakończyć rozmowy, tak by nowy inwestor mógł wesprzeć jesienną ramówkę stacji
Telewizja Puls prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami od czasu, gdy ze stacji w listopadzie ubiegłego roku wycofał się amerykański koncern News Corp.
– Już kilkakrotnie przeprowadzano u nas badanie ksiąg. Rozmowy prowadzimy teraz z kilkoma firmami, m.in. z branży mediowej, w tym i telewizyjnej, polskimi i zagranicznymi. Mam nadzieję, że uda się je sfinalizować w czerwcu. Zależy nam na tym ze względu na sezonowość w telewizji. Wtedy byłaby możliwość dodatkowego uatrakcyjnienia jesiennej ramówki – mówi „Rz“ Dariusz Dąbski, prezes i udziałowiec Telewizji Puls, który po wycofaniu się News Corp. ma w stacji 49 proc. udziałów (pozostałe 51 proc. należy do ojców franciszkanów).
Spółka bierze pod uwagę także sprzedaż kontrolnego pakietu udziałów. – Najważniejszy jest dla nas interes spółki. Jeżeli na wejściu nowego większościowego udziałowca spółka będzie mogła najwięcej skorzystać, to dopuszczamy taką możliwość – mówi Dąbski.
[wyimek]1 procent wynosił udział TV Puls w ogólnopolskiej widowni w kwietniu 2009 (AGB Nielsen MR)[/wyimek]
Telewizja jest nierentowna i według Dąbskiego wyjście w tym roku na zero będzie trudne. Spółka po fali ubiegłorocznych zwolnień zatrudnia ok. 90 osób, ale jej prezes nie chce zapewnić, że nie będzie w niej dalszych zwolnień.
– W I kwartale odnotowaliśmy mniejszą dynamikę wzrostu wpływów z reklam, niż zakładaliśmy. I choć jako jedyna stacja naziemna poprawiamy wyniki, to nas nie satysfakcjonuje. Rynek obecnie jest trudny. Pogłębia to duża nerwowość dużych stacji, które wprowadzają obniżki cen. Łatwo jest zejść, ale trudniej jest wrócić do poprzednich poziomów – mówi Dąbski. Według danych AGB Nielsen Media Research w kwietniu udział TV Puls w ogólnopolskiej widowni wynosił 1 proc. (rok wcześniej było to 0,71 proc.).
W tym tygodniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę TVN, Polskich Mediów i TV Odra na ubiegłoroczne przyznanie TV Puls nowych częstotliwości we Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach i Nowym Sączu. TVN zapowiedział, że wniesie skargę kasacyjną.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA