fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oaktree odpiera zarzuty Belvedere

Właściciel Polmosu Lublin zaprzecza, że interesują go akcje Belvedere. Ten twierdzi inaczej i przedstawia dowody
„Oaktree Capital Management nie dąży do przejęcia Belvedere” – napisał fundusz we wczorajszym komunikacie. Jest on reakcją na zarzuty, które w ubiegłym tygodniu przedstawił zarząd Belvedere. Z posiadanych przez niego dokumentów wynika, że w zarządzie spółki Steelers (od lipca 2008 r. skupiła obligacje Bel-vedere za ponad 100 mln euro i obecnie ma papiery dłużne o wartości 148 mln euro) zasiadają członkowie rady nadzorczej Polmosu Lublin należącego do Oaktree. To jeden z największych konkurentów Belvedere na polskim rynku wódki.
– Stanowiska Oaktree nie traktujemy poważnie, lecz jako zabieg propagandowy. Fakty mówią same za siebie – podkreśla Maciej Meyer, rzecznik Belvedere. W komentarzu przesłanym „Rz” Oaktree podkreśla, że Steelers i Polmos Lublin „należą do dwóch różnych grup inwestorów. Łączy je doradztwo ze strony Oaktree”.
[wyimek]550 mln euro Belvedere chce oddać wierzycielom w ciągu najbliższych dziesięciu lat [/wyimek]
Wczoraj także odbyło się kolejne posiedzenie sądu w Dijon, na którym Belvedere przedstawiło uzupełnioną wersję planu spłaty zadłużenia właścicielom obligacji. Meyer spodziewa się, że decyzja sądu w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Belvedere wystąpiło o ochronę sądową w lipcu 2008 r., po tym, gdy właściciele obligacji wartych w sumie 375 mln euro upomnieli się o wcześniejszą spłatę zadłużenia.
W kwietniu tego roku komitet reprezentujący większość wierzycieli przedstawił własny plan naprawczy dla firmy. Zakłada on m.in. zamianę części zadłużenia na akcje producenta wódki Sobieski.
Według Belvedere dowodem na wrogie przejęcie są także wnioski o upadłość i likwidację jej polskich spółek złożone przez komitet sterujący. Dziś odbędzie się rozprawa dotycząca spółki Domain Menada. Natomiast wczoraj sąd odroczył do 15 czerwca posiedzenie w sprawie spółki Sobieski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA