Media

"Ranczo" interesuje - bojkot się nie udał

Cezary Żak przed nagraniem kolejnego odcinka "Rancza"
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Nie powiódł się bojkot zaproponowany przez Krzysztofa Krauzego w "Gazecie Wyborczej". Kanały TVP były wczoraj najchętniej oglądanymi stacjami.
W kwietniu na łamach ”Gazety Wyborczej” reżyser Krzysztof Krauze zachęcał, żeby 3 maja w ramach bojkotu nie oglądać programów TVP. ”Dziś jej społeczną misję realizują ludzie, których zapewne nie wpuścilibyście do domu” – argumentował. Przeciwko rządzonej przez p.o. prezesa Piotra Farfała telewizji wypowiadali się też m.in. Andrzej Wajda i Agnieszka Holland.
Mimo tej krytyki – a także słonecznej pogody podczas tegorocznego długiego weekendu (rok temu padał deszcz) - w niedzielę 3 maja TVP 1 i TVP 2 miały w sumie średnio 2,95 mln widzów, niewiele mniej niż tego dnia w ub.r. (2,96 mln). Sama Jedynka przyciągnęła 1,80 mln widzów, o 90 tys. więcej niż w ub.r. Hitem tego dnia i zarazem najchętniej oglądanym programem tegorocznej majówki był serial ”Ranczo” - zgromadził 7,77mln widzów. 3 maja programy TVP wyprzedziły Polsat (895 tys. widzów) i TVN (889 tys.). W dziesiątce najchętniej oglądanych programów majowego weekendu dziewięć pozycji należało do TVP. Jeśli chodzi o udziały w rynku najwięcej widzów przyciągnęła publiczna Jedynka - 25,39 proc. (odnotowując wzrost o 1,55 punktu procentowego w porównaniu do analogicznego okresu rok temu).
W trakcie długiego majowego weekendu statystyczny Polak spędził przed telewizorem ponad cztery godziny wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL