fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca w samorządzie

Kierownik izby wytrzeźwień może mieć średnie wykształcenie

Fotorzepa, Jak Jakub Dobrzyński
[b]Czy do kierownika zmiany w izbie wytrzeźwień ma zastosowanie nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, czy rozporządzenie ministra zdrowia? W pierwszym rozporządzeniu na stanowisku kierownik zmiany wymagane jest wykształcenie wyższe, w drugim – średnie. Które wymogi są zatem obowiązujące?[/b]
Obowiązuje tu [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=3B69FFD27B528245842B793E7833D5BC?id=172237]rozporządzenie ministra zdrowia z 4 lutego 2004 r. w sprawie trybu doprowadzania, przyjmowania i zwalniania osób w stanie nietrzeźwości oraz organizacji izb wytrzeźwień i placówek utworzonych lub wskazanych przez jednostkę samorządu terytorialnego (DzU nr 20, poz. 192 ze zm.)[/link]. Jego § 28 ust. 2 jest w tym wypadku przepisem o charakterze szczególnym. Oznacza to, że kierownik zmiany w izbie wytrzeźwień może mieć wykształcenie średnie, a nie wyższe.
[i]Małgorzata Terlikowska, radca prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA