fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Można odliczyć sprzęt przekazany fundacji

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Chcę przekazać w przyszłym roku sprzęt komputerowy fundacji. Czy będę mógł odliczyć jego wartość od dochodu?
[b]Tak[/b]. Można darować sprzęt fundacji i skorzystać z ulgi podatkowej. Odliczamy kwotę do wysokości 6 proc. dochodu. Oczywiście obdarowana organizacja musi spełniać warunki określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Musimy więc sprawdzić, czy realizuje cele określone w art. 4 tej ustawy (np. prowadzi działalność charytatywną). Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wymienia też, jakie organizacje mogą te cele realizować. Są to m.in. organizacje pozarządowe (tj. osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej), nienależące do sektora finansów publicznych i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, np. fundacje i stowarzyszenia. Aby skorzystać z tej ulgi (pomniejszenie dochodu), obdarowany nie musi mieć jednak formalnego statusu organizacji pożytku publicznego.W umowie darowizny musimy określić wartość komputera. W 2008 r. przy obliczaniu kwoty darowizny bierzemy pod uwagę war...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA