fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Gwiazdka internautów przy telefonie i komputerze

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Paweł Majewski
Prawie połowa internautów deklaruje, że Boże Narodzenie spędzi w domu. 29 proc. odwiedzi najbliższych w kraju, tylko 8 proc. deklaruje wyjazd za granicę.
Międzynarodowe wojaże to domena młodych – blisko co piąty respondent (19 proc.), który na Święta opuszcza nasz kraj to osoba w wieku 18-34.
Mimo iż spędzenie Świąt z najbliższymi to dla większości z nas priorytet, prawie 60 proc. respondentów nie spotka się przynajmniej z jednym z członków najbliższej rodziny. Główne powody to dzieląca ich odległość oraz koszty związane z podróżą. Co więcej, blisko trzy czwarte badanych (74 proc.) nie spotka się przynajmniej z jedną osobą z rodziny, którą chciałaby zobaczyć w tym szczególnym czasie. 25 proc. przebadanych osób chciałoby się spotkać w Święta z najbliższymi przyjaciółmi, ale ze względu na powyższe powody, także nie będzie miało takiej możliwości.
[srodtytul]Komórki i internet zastępują spotkanie[/srodtytul]
Coraz więcej osób korzysta z nowych technologii, które ułatwiają im usłyszenie i zobaczenie ukochanych osób bez względu na to, gdzie one przebywają. Chociaż telefony komórkowe wciąż plasują się na pierwszej pozycji (80 proc. respondentów deklaruje wykorzystanie komórek do komunikowania się z najbliższymi w Święta), komunikacja internetowa nie pozostaje daleko w tyle.
69 proc. ankietowanych wyśle do rodziny lub przyjaciół e-maile, a aż 58 proc z nich do przekazania życzeń wykorzysta możliwości komunikatorów internetowych (39 proc. skorzysta z rozmów głosowych i video przez internet). Mimo że z badania wynika, iż komunikacja internetowa to nadal domena młodych (70 proc. osób w wieku 18-24 i 64% w wieku 25-34 skorzysta z komunikatorów), to okazuje się, że osoby starsze, których bliscy przebywają za granicą, także chętnie sięgają po takie rozwiązania.
Według badania, 50 proc. osób w wieku 55-65 skorzysta z komunikatora, aby skontaktować się z najbliższymi w Święta, aż 66 proc z nich wyśle do nich maila, podczas gdy 45% wykorzysta możliwości rozmów głosowych i video przez internet.
[i]Badanie przeprowadzone w dniach 5-10 listopada 2008 r. na zlecenie Skype przez firmę badawczą YouGov na próbie 1000 dorosłych użytkowników Internetu. [/i]
Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA