fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Po godzinach w środę

Pete Pavlov legenda białoruskiej sceny rockowej, lider zespołu Garadzkija
Materiały Organizatora
[srodtytul] Garadzkija: lekcja białoruskiej kultury [/srodtytul]
O ile dużo mówi się o białoruskiej polityce, o tyle już kultura naszego wschodniego sąsiada spychana jest na margines. Niesłusznie, niemniej nigdy nie jest za późno, by nadrobić braki. Dziś jest świetna okazja, gdyż w klubie Hydrozagadka wystąpi Garadzkija, ostatni projekt legendy tamtejszej sceny rockowej – Peita Pavlova. Ów wszechstronny muzyk gra na gitarze, sprawdza się jako wokalista i pisze teksty. Wykazał się przed laty jako siła napędowa zasłużonych formacji N.R.M i KRYWI. Nigdy nie zawężał swoich muzycznych horyzontów, toteż pozostaje otwarty na inne gatunki, najchętniej jednak czerpie z miejskiego folku. To właśnie z silnie zurbanizowanymi przestrzeniami wiąże się ideologia zespołu Garadzkija. Repertuar grupy pokazuje mechanizmy ich funkcjonowania, pomagając odnaleźć się zagubionym i ucząc szacunku do drugiego człowieka.
[i]Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22, tel. 0 504 111 059, bilety 10 – 15 zł, godz. 20.
flint[/i]
[srodtytul] „Noce Cabirii”: ból serca w miejsce prawdziwej miłości [/srodtytul]
Są w kinie światowym kreacje aktorskie, które nie zestarzeją się nigdy. Za każdym razem przejmują nas widzów tak samo mocno, bo odnajdujemy w nich taki szczegół, jakiego wcześniej nie dostrzegliśmy. Jedną z nich jest rola Marii „Cabirii” Ceccarelii, którą w „Nocach Cabirii” Federica Felliniego zagrała Giulietta Masina.
Interpretacja Masiny, postaci rzymskiej prostytutki o złotym sercu – bohaterki powieści Marii Molinari – znalazła się na liście najlepszych kreacji wszech czasów według amerykańskiego miesięcznika „Premiere”. Aktorka i zarazem żona Felliniego dostała też za nią nagrodę na festiwalu w Cannes w 1957 r., a sam dramat – Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Pokazany w nim półświatek Wiecznego Miasta, z jego atmosferą oczekiwania drobnych przestępców i prostytutek na odmianę nędznego losu, i dziś robi wrażenie. Cabiria marzy o prawdziwej miłości, ale wciąż tylko się rozczarowuje. Prostolinijna i naiwna, daje się omamić oszustowi mającemu chętkę zwędzić jej ciężko uciułane liry – cały dorobek życia. Ów obiecuje małżeństwo, po czym upija i chce zamordować, ale w końcu tylko okrada. Cabiria rozpacza, ale zwycięża w niej chęć życia i nadzieja. „Noce Cabirii” możemy dziś obejrzeć w Iluzjonie w ramach przeglądu twórczości wielkiego włoskiego reżysera, zorganizowanego w 15. rocznicę jego śmierci.
[i]Anna Kilian
Iluzjon Filmoteki Narodowej, ul. Narbutta 50a, tel. 022 646 12 60, godz. 20.[/i]
[srodtytul]Kino[/srodtytul]
[b]Mroczny Rycerz - Cinema City Arkadia[/b]
Kolejna odsłona przygód Batmana z Christianem Balem w roli głównej. Tym razem człowiek-nietoperz musi zmierzyć się z Jokerem – szalonym mistrzem zbrodni.
[i]Al. Jana Pawła II 82, tel. 022 321 21 21, godz. 13.45. [/i]
[b]Babylon A.D. - Cinema City Bemowo [/b]
Film sensacyjny. Toorop, najemny żołnierz, dostaje zlecenie przetransportowania tajemniczej dziewczyny Aurory z Rosji do Nowego Jorku. Ma przekazać ją w ręce potężnego zakonu. W roli głównej Vin Diesel.
[i]Ul. Powstańców Śląskich 126a, tel. 022 560 40 00, godz. 19.15. [/i]
[b]Daleko od nieba - Luna[/b]
Dramat osadzony w realiach Ameryki lat 50. Cathy jest szczęśliwą żoną i matką dopóki nie dowiaduje się, że Frank ożenił się z nią tylko po to, żeby ukryć swój homoseksualizm.
[i]Ul. Marszałkowska 28, tel. 022 621 78 28, godz. 20.30.
ul[/i]
[srodtytul]Koncerty[/srodtytul]
[b]Joscho Stephan Quartet - Studio im. Lutosławskiego[/b]
Posłuchamy dziś znanego w Europie gitarowego wirtuoza z Niemiec. Joscho Stephan edukację zaczynał od gitary klasycznej. Ale zasłynął jako gwiazdor „cygańskiego jazzu“, nazywany jest często następcą legendarnego Django Reinhardta.
[i]Ul. Woronicza 17, tel. 022 645 52 52, godz.19, bilety 20 i 30 zł. [/i]
[b]Muzyka staropolska w zabytkach Warszawy - Zamek Królewski[/b]
Ostatni koncert festiwalu poświęcony kompozytorom z przełomu XVIII i XIX w.: Deszczyńskiemu i Elsnerowi. Gra Warszawska Sinfonietta pod dyrekcją Kai Baumanna.
[i]Pl. Zamkowy 1, tel. 022 831 22 40, godz. 19, bilety 16 – 32 zł.
ac[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]Barbara Radziwiłłówna Show - TR Warszawa[/b]
Poznajcie pana Huberta, bohatera ostatniej książki Michała Witkowskiego. Sam na scenie czyta o przygodach drobnego cinkciarza, zapamiętałego kolekcjonera dóbr materialnych okresu PRL-u.
[i]Ul. Marszałkowska 8, tel. 022 480 80 08, godz. 19. [/i]
[b]Pantaleon i Wizytantki - Studio[/b]
Sceniczna wizja powieści Mario Vargasa Llosy. Znakomita podwójna rola Marii Maj – pobożnej matki głównego bohatera i burdelmamy, która pomaga mu rozkręcić najlepiej działającą instytucję wojskową – kontrowersyjną służbę wizytantek.
[i]Plac Defilad 1, tel. 022 656 69 41, godz. 19. [/i]
[b]Szafa - współczesny[/b]
Niespełniona miłość jako jedyne możliwe uczucie i towarzysząca mu śmierć. Taki temat dostrzegła w trzech jednoaktówkach Yukio Mishimy Natalia Sołtysik. Minimalizm scenograficzny, klimat tajemnicy i Aleksandra Bożek w trzech rolach – to zalety tej realizacji.
[i]Ul. Mokotowska 13, tel. 022 825 59 79, godz. 19.
ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Wdziewanki - Wizytująca galeria[/b]
Czym są tytułowe wdziewanki, które już dziś zobaczymy na najnowszej wystawie w Wizytującej? To różnokolorowe, szyte na drutach instalacje i obiekty o niejednoznacznym zastosowaniu, które powołała do życia artystka Małgorzata Dmitruk.
[i]Ul. Bema 65, tel. 022 497 77 07, wernisaż godz. 19. [/i]
[b]Obcowanie - Green gallery[/b]
Ta fotograficzna wystawa jest prezentacją pracy dyplomowej Adama Kwietnia. Na swoich zdjęciach artysta utrwalił zwykłe, codziennie mijane przez nas miejsca w sposób jak najbardziej niestandardowy.
[i]Ul. Krzywe Koło 2/4, tel. 022 635 36 30, wernisaż godz. 18.
igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Krzesiwo - Teatr Lalek Guliwer[/b]
Historia Żołnierza, którego losy odmieniło spotkanie ze złą Czarownicą, to jedna z najsłynniejszych bajek Hansa Christiana Andersena. Aktorzy z Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina przedstawią tę opowieść najmłodszej publiczności przy pomocy lalek marionetek. Sugestywna scenografia i wyjątkowo ekspresyjna muzyka autorstwa Piotra Klima to dodatkowe atuty przedstawienia.
[i]Ul. Różana 16, tel. 022 845 16 76, godz. 10. [/i]
[b]Przygody Sindbada Żeglarza - Teatr Polski[/b]
Żeby wyruszyć w morską podróż dookoła świata, odkryć nieznane lądy i poczuć smak przygody, wystarczy wybrać się do teatru. Historia Sindbada, poetycko przedstawiona przez Bolesława Leśmiana, to na scenie porywające widowisko dla publiczności w każdym wieku. Przekonają się o tym widzowie śledzący dzieje najbardziej znanego żeglarza świata, powracającego po wielu przygodach do wuja Tarabuka.
[i]Ul. Karasia 2, tel. 022 826 79 92, godz. 12. [/i]
[b]Warsztaty biżuterii - Kawiarnia Numery Litery[/b]
Młode damy i towarzyszące im mamy mogą biżuterię zaprojektować i wykonać same. Pod okiem plastyka i przy jego pomocy uczestniczki warsztatów stworzą kolczyki, jakich nie ma nikt inny. Po artystycznym wysiłku najmłodsze projektantki odpoczną, oglądając bajki. Koszt udziału w warsztatach to 25 zł. Rezerwacja: [link=mailto:kontakt@numerylitery.p]kontakt@numerylitery.pl[/link].
[i]Ul. Wilcza 26, tel. 022 622 05 60, godz. 17.30.
tr[/i]
[srodtytul]Kulinaria[/srodtytul]
[b]Pub Lolek[/b]
Drugi dzień Mamut Live Cook przyniesie kolejne kulinarne doznania, muzyczne przeżycia i niespodzianki. O godzinie 19 rozpocznie się warsztat „Mini-Akademia Smaku LOLKA i Macieja Kuronia”. Ci, którzy staną najbliżej sceny, będą mogli uczestniczyć w gotowaniu razem z mistrzem kuchni. Pozostałym zostanie już tylko obserwacja i... degustacja oczywiście. Podobnie jak wczoraj na czas po posiłku przygotowano muzyczną niespodziankę. Na scenie stanie grupa Gribojedow. Ci, którzy są ciekawi, jak brzmi ich muzyka, mogą przed wyjściem do Lolka wysłuchać piosenki „Hiszpańskie wakacje” na naszej stronie internetowej [link=http://www.zw.com.pl]www.zw.com.pl[/link].
[i]Ul. Rokitnicka 20 (Pole Mokotowskie), godz. 19, wstęp wolny.
dw[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA