fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Walka Adamka z Cunninghamem w przewidzianym terminie

Adamek walczy w grudniu
Rzeczpospolita, BS Bartek Sadowski
Dogadaliśmy się wreszcie z Donem Kingiem – mówi Ziggy Rozalski, doradca polskiego pięściarza
Pojedynek o mistrzostwo świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej zostanie rozegrany 11 grudnia w USA. A jeszcze w czwartek wydawało się, że przetarg na walkę Tomasza Adamka z broniącym tytułu Amerykaninem Steve’em Cunninghamem jest nieunikniony.
King, promotor mistrza świata, grał na zwłokę i nie zgadzał się na proponowane warunki. Przebąkiwano nawet, że pojedynek odbędzie się w Polsce, a galę zorganizuje Bullit KnockOut Promotions. Tak było w kwietniu, gdy Adamek walczył w Katowicach z Jamajczykiem O’Neil Bellem. – Przetargu nie będzie, to mogę zagwarantować. Na 99,9 procent walka odbędzie się 11 grudnia w Stanach Zjednoczonych, nie w Polsce. Teraz podpisujemy dokumenty – mówił Rozalski w piątek w rozmowie z „Rz”.
– Z Kingiem byłem dogadany miesiąc temu, ale negocjacje Dona z Main Events prowadzone przez Pata Englisha zawsze są nerwowe. Oni wojują ze sobą już ponad dwadzieścia lat – tłumaczył Ziggy. W czwartek około 23 obie strony doszły jednak do porozumienia. Podział zysków będzie się kształtował następująco: 65 procent dla Cunninghama i 35 dla Adamka. Gdyby doszło do przetargu, Amerykanin dostałby 75 procent, a Polak 25. Można więc mówić o pierwszym zwycięstwie naszego pięściarza, który do końca wierzył, że walka odbędzie się w przewidzianym terminie w USA. Miejsce pojedynku prawdopodobnie też pozostanie niezmienione (Newark w stanie New Jersey), ale to nie jest jeszcze pewne. W przyszłą niedzielę w Paradzie Pułaskiego na Manhattanie weźmie udział Cunningham, a to znak, że promocja jego walki z Adamkiem już się rozpoczyna. Pojedynek pokaże telewizja kablowa VERSUS z Filadelfii. Problemem może być fakt, że odbędzie się on w czwartek, ale Rozalsky nie ma takich obaw. – Andrzej Gołota i Arturo Gatti też walczyli w czwartki i hale były pełne. Tak będzie też i tym razem. Polacy przyjdą na Adamka – twierdzi W Polsce walkę Adamka z Cunninghamem pokaże Polsat.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA