fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Przyszły zięć gubernator Palin wychodzi z cienia

Bristol z braciszkiem Trigiem
AFP
17-letnia Bristol, ciężarna córka republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta Sarah Palin, ma w dalszym ciągu kampanii pokazywać się już u boku przyszłego męża, 18-letniego kolegi z rodzinnego miasteczka Wasilla.
Gubernator Palin ujawniła nieślubną ciążę córki, gdy w Internecie rozmnożyły się plotki, jakoby najmłodszy syn Sarah, urodzony w kwietniu Trig, był tak naprawdę jej wnukiem, synem Bristol.
Bristol Palin to jedna z pięciorga dzieci 44-letniej gubernator Alaski i jej męża Todda. Jest w piątym miesiącu ciąży, zamierza urodzić dziecko i poślubić jego ojca, Leviego Johnstona, szkolnego hokeistę. 18-letni narzeczony - jak twierdzi jego matka Sherry - ma pojawić się u boku przyszłej rodziny podczas odbywającej się w Minnesocie konwencji wyborczej republikanów. Jeszcze w poniedziałek w specjalnym oświadczeniu Sarah Palin apelowała do mediów o "uszanowanie prywatności" młodych. Znana z przywiązania do tradycyjnych wartości Sarah Palin jest zwolenniczką ruchów "pro life", przeciwniczką aborcji. Swego najmłodszego syna urodziła, choć badania prenatalne wykazały, że ma on zespół Downa. Jako gubernator sprzeciwiała się edukacji seksualnej w szkole i lansowała programy abstynencyjne.
Jak zapewniają osoby związane z kampanią wyborczą republikanów, John McCain, wybierając Palin, wiedział o ciąży jej córki. Podobnie jak o tym, że obecny mąż kandydatki jako 22-latek, w 1986 roku, był aresztowany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Demokratyczny rywal McCaina, Barack Obama, potępił wykorzystywanie rodzinnych spraw kandydatów w kampanii wyborczej. - Myślę, że rodzina to strefa zakazana, a dzieci szczególnie - podkreślił.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA