Informacje ze strony internetowej producenta sprzętu nie stanowią wystarczającego dowodu na to, że nie spełnia on wymagań stawianych przez organizatora przetargu – wynika z wyroku z 17 czerwca 2008 r. (KIO/UZP /529/08).
W przetargu na dostawę sprzętu informatycznego przegrany wykonawca próbował podważyć poprawność najkorzystniejszej oferty. Jego zdaniem zwycięska firma zaproponowała monitor, który nie ma menu w języku polskim, chociaż wymóg taki postawiono w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.W złożonym odwołaniu wykonawca kwestionujący poprawność konkurencyjnej oferty odwołał się do strony internetowej producenta sprzętu. Widniały na nich informacje, że proponowany monitor rzeczywiście nie posiada menu w języku polskim. Z kolei firma oferująca te monitory, przystępując do postępowania odwoławczego, przedłożyła zaświadczenie ich producenta potwierdzające, że menu takie jest dostępne.Skład orzekający uznał, że zaświadczenie to w wystarczający sposób potwierdza spełnienie warunków. Jednocześnie wypowiedział się co do wartości dowodowej informacji zamieszczanych na stronach WWW. – Informacje ze strony internetowej producenta oferowanego monitora nie ...
Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
Dostęp do najważniejszych treści z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.
KUP TERAZ
×
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.