fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Urządzają kuchnie za darmo

Zastój na rynku nieruchomości deweloperzy próbują przełamać w różny sposób. Jedni proponują klientom negocjacje cen, inni rabaty czy darmowe meble.
Firma Polnord stawia apartamentowce przy ul. Kazachskiej, niedaleko placu Miejskiego w Wilanowie. Znajdujące się w nich mieszkania mają od 41 do 168 mkw. i od 2,8 do 3,2 metra wysokości. Do każdego przypisany jest balkon, taras lub ogródek. Kosztują w zależności od etapu inwestycji od 7 tys. 460 zł do 10 tys. 428 zł za mkw.
W reklamach deweloper kusi klientów informacją o możliwości negocjacji cen. – Jeśli ktoś ma zdolności do negocjacji, to może coś dla siebie utargować, ale takie decyzje zapadają wyżej, a nie bezpośrednio u nas – powiedziano nam w dziale sprzedaży.
Ewa Schnepf, która odpowiada za działalność biura sprzedaży, mówi, że na upusty mogą liczyć wszyscy klienci firmy. Wysokość zniżek zależy od wielkości i położenia mieszkania, od tego, czy nabywca kupuje je z garażem, komórką czy ogródkiem. – Każdy rabat jest indywidualną sprawą między nami a klientem. Jest on tym wyższy, im wyższa jest wartość transakcji – dodaje Ewa Schnepf. Nie chce jednak zdradzić wysokości wynegocjowanych upustów. – To tajemnica firmy – tłumaczy.
Nie na negocjacje, ale na 10-proc. rabaty postawiła firma Budimex Nieruchomości, która wchodzi w skład grupy Budimex. Grupa obchodzi w tym roku 40-lecie swojego istnienia. Mieszkania po niższej cenie będzie można kupić 28 i 29 czerwca podczas dni otwartych. – Wszyscy, którzy podczas wizyty w naszym biurze przy ul. Stawki zarezerwują mieszkanie, mogą liczyć na rabaty przekraczające nawet 10 proc. – mówią przedstawiciele firmy. Promocja dotyczy mieszkań w inwestycjach: Murano, Kocjana (Bemowo), Korsaka (Praga), Olbrachta II (Wola) i Berberysowe Ogrody (Ochota).
I tak np. mieszkanie na Bemowie przy ul. Kocjana można będzie kupić już od 6,9 tys. zł za mkw. A cena mkw. w inwestycji Murano przy ul. Inflanckiej, gdzie lokale będą miały podwyższony standard, zaczyna się od 9 tys. 919 zł. W sumie po promocyjnych cenach zostanie sprzedanych podczas dni otwartych 40 lokali.
Nieco inaczej swoje 10. urodziny chce uczcić Turret Development, który stawia osiedle przy ul. Radziwie na Woli. Każdy klient, który do końca czerwca podpisze umowę na kupno mieszkania, może liczyć na darmowe meble do kuchni. – Przy lokalach jedno- i dwupokojowych ich wartość nie może przekraczać 5 tys., a przy większych – 7,5 tys. zł. Gdy wartość wyposażenia jest wyższa, klient dopłaca z własnej kieszeni – powiedziano nam w dziale sprzedaży firmy. Promocyjne szafki i blaty do kuchni klienci wybierają sami z palety proponowanej przez firmę.
Inwestycja Wola Tower jest w trakcie budowy. Zgodnie z planem powinna być ukończona w grudniu 2009 roku. W tej chwili w sprzedaży są jeszcze mieszkania o różnej powierzchni i tak np. dwupokojowe 48-metrowe lokum kosztuje 390 tys. zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA